Herbata po polsku

  • 2

W ramach konkursu "Herbata w wielkim mieście" do 10 stycznia 2009 roku można nadsyłać fotografie przedstawiajace "Herbate po polsku"

         
ocena: 4/5 głosów: 3
Herbata po polsku
Konkurs fotograficzny "Herbata w wielkim mieście" już po raz drugi jest organizowany przez redakcję National Geographic Traveler, przy współudziale marki Dilmah jako partnera projektu.

Zadaniem uczestników jest nadesłanie w terminie do 10 stycznia 2009 roku fotografii przedstawiających "herbatę po polsku".

"Herbata po polsku ma wiele twarzy - pijemy ją w pracy, w domu i na ulicy, z eleganckich filiżanek, ulubionych kubków i zwyczajnych szklanek, pracując, jedząc i odpoczywając, w samotności i towarzystwie... Rozejrzyjcie się dookoła, odszukajcie wśród wielu innych wydarzeń codzienności nasze polskie, herbaciane rytuały. Stwórzmy wspólnie polski foto-raport o herbacie, a właściwie uzupełnijmy go - pierwszy jego rozdział powstał w zeszłym roku. Wytężcie zatem wzrok, naładujcie baterie waszych aparatów, kupcie kilka rolek filmu, albo dodatkową kartę pamięci i do dzieła - weźcie udział w konkursie fotograficznym organizowanym przez National Geographic Traveler i Dilmah. Naprawdę warto przyjrzeć się herbacie i podzielić z nami tymi spostrzeżeniami".

Rzeczywiście warto, bo nagroda dla zwycięzcy konkursu jest naprawdę wyjątkowa - wyprawa na Cejlon w towarzystwie profesjonalnego fotografa, pod którego okiem autor najlepszej "herbacianej fotografii" uczyć się będzie tajemnic robienia zdjęć. Laureat drugiego miejsca zdobędzie laptopa Apple MacBook z oprogramowaniem do obróbki zdjęć Aperture, a autor trzeciego zdjęcia konkursu otrzyma iPoda Touch 16G.
Pierwszą edycję konkursu wygrała Izabela Urbaniak z Łodzi, która swój fotograficzny warsztat doskonaliła pod okiem Adama Golca – znakomitego fotografa przygotowującego sesję zdjęciową dla National Geographic Traveler. Efekty tej współpracy mogli podziwiać uczestnicy wernisażu "Różne oblicza Rajskiej Wyspy" - wyświetlone na dużym ekranie kinowym fotografie zwyciężczyni konkursu spotkały się w uznaniem wszystkich zgromadzonych w warszawskiej Kinotece gości.

Regulamin konkursu oraz karta zgłoszeniowa dostępne są na stronie organizatora (www.traveler.pl) oraz partnera projektu (www.dniherbaty.pl)