Impreza w Ogrodzie Botanicznym

  • 1

Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego oraz Biuro Kwiatowe Holandia zorganizowały warszawską, plenerową imprezę rodzinną w Ogrodzie Botanicznym.

         
ocena: 5/5 głosów: 1
Impreza w Ogrodzie Botanicznym
W dniach 11-12 lipca br. w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Warszawskiego już po raz kolejny odbyło się Święto Kwiatów na VII Festiwalu Róż. Ogród jest jedynym miejscem w Warszawie, gdzie prezentowane są najnowsze licencjonowane odmiany róż, nazwane na cześć takich osobistości jak: Charles de Gaulle, Papież Jan XXIII, Królowa Elżbieta czy William Shakespeare. Na jego terenie Warszawiacy mogą podziwiać piękne rośliny, drzewa i krzewy oraz obcować z przyrodą w samym sercu miasta.

W ramach święta organizatorzy - Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego oraz Biuro Kwiatowe Holandia zadbali o liczne atrakcje dla dorosłych i dzieci. Miłośnicy kwiatów mieli okazję uczestniczyć w dwóch pokazach florystycznych prowadzonych przez Annę Nizińską, Prezesa Klubu Florystów SITO, oraz znakomite florystyki - Magdalenę Birulę-Białynicką i Karolinę Ładyżyńską.

W ogrodzie, oprócz róż ogrodowych, można było zobaczyć kompozycje z róż ciętych, rzeźby kwiatowe wykonane przez znakomitych florystów (Monika Bębenek, Magdalena Birula-Białynicka, Marcin Jabłoński, Karolina Ładyżyńska, Joanna Rospondek, Piotr Sekunda, Zygmunt Sieradzan) oraz kompozycje, które wzięły udział w konkursie „BUKIET DLA ANNY”. Odbyła się również ekspozycja roślin doniczkowych o korzystnych dla zdrowia właściwościach, której towarzyszyła będzie wystawa zdjęć.

Główną atrakcją był pokaz Salsy połączony z nauką, pokaz Flamenco i tańców Bollywood, występ znakomitego zespołu MC GYVER BAND, który przypomni utwory z ostatnich 30 lat, latynoskie rytmy w wykonaniu grupy VIRTUAL BAND oraz koncert muzyki klasycznej w wykonaniu beneficjantów programu pomocy wybitnie uzdolnionym Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci. Odwiedzający ogród mogli wysłuchać ciekawych wykładów na temat cennych właściwości dzikiej róży, zapoznać się z techniką zdobienia – decoupage, obejrzeć i zakupić ręcznie malowane jedwabne szale i obrazy, grafiki tworzone techniką miedziorytu oraz ceramikę z motywem kwiatowym. Przewidziany był także konkurs muzyczny.

Najmłodsi wysłuchali pięknych bajek, wzięli udział w konkursie plastycznym z licznymi nagrodami oraz oddali się w ręce plastyczki, która pomalowała im buzie.
Imprezę poprowadził znany i lubiany uczestnik programu „Europa da się lubić” – Conrado Moreno.
Impreza miała charakter społeczny, jej celem jest zachęcenie rodzin do obcowania z kwiatami i roślinami, poszerzania wiedzy na ich temat oraz do spędzania czasu na łonie natury.

***
PROGRAM IMPREZY:

SOBOTA 11.07.2009

10:20               Uroczyste otwarcie
10:30 – 11:30 – Dzika róża - lekarstwo XXI wieku? – o właściwościach róży opowie AleksanderWaszkiewicz z firmy Polska Róża
11:30 – 12:20 - Flamenco i Tańce Bollywood - STUDIO TAŃCÓW ORIENTALNYCH I FLAMENCO
12:30 – 14:30 – BANDA VIRTUAL – Latynoskie rytmy
14:30 – 15:30 – Rozstrzygnięcie konkursu na Bukiet dla Anny ogłoszonego przez Biuro Kwiatowe Holandia oraz Ogród Botaniczny
15:30 – 17:00 – Pokaz florystyczny Energia Zieleni - Magdalena Birula-Białynicka, Karolina Ładyżyńska. Na zakończenie licytacja prac.
17:00 – 18:00 – Koncert młodych muzyków, beneficjentów Krajowego Funduszu Na Rzecz Dzieci

NIEDZIELA 12.07.2009

10:30 – 11:30 – Dzika róża - lekarstwo XXI wieku? - o właściwościach róży opowie Aleksander Waszkiewicz z firmy Polska Róża
11:40 – 12:20 – Konkurs muzyczny „Jaka to piosenka …” - utwory o tematyce kwiatowej
12:00 – 14:00 - W szklarni: Pokaz parzenia herbaty – Warszawskie Stowarzyszenie Drogi Herbaty Urasenke Tankokai Sunshinkai
12:30 – 13:30 – Pokaz i nauka SALSY - Warsaw Dance Academy
14:00 – 16:00 – MC GYVER BAND - rock'n'roll, reggae, pop
16:30 – 18:00 – Pokaz florystyczny: Anna Nizińska, Prezes Klubu Florystów

Wystawy:
aranżacje kwiatowe w wykonaniu Klubu Florystów SITO, dekoracje kwiatowe przygotowane przez SGGW, ręcznie malowane jedwabne szale i chusty, zdjęcia roślin doniczkowych, porady i kiermasz ogrodniczy, obiekty floralne, grafiki tworzone metodą miedziorytu, ceramika szklana z motywem kwiatowym, zdobienie techniką decoupage.

Dla dzieci:
malowanie buzi, czytanie bajek, konkurs plastyczny z atrakcyjnymi nagrodami.