Dzień z Podravką w Płocku

Wielkim krokami zbliża się finał projektu Dzień z Podravką – przedostatnie warsztaty drugiej edycji odbyły się 19 listopada 2012 roku w Płocku.

         
ocena: 5/5 głosów: 3
Dzień z Podravką w Płocku

VI warsztaty drugiej edycji programu odbyły się 19 listopada w Zespole Szkół im. Leokadii Bergerowej w Płocku. 
Niezwykła niespodzianką dla uczestników projektu była wizyta gości z chorwackiej centrali firmy Podravka. Czteroosobowa delegacja obserwowała przebieg warsztatów i zmagania konkursowe. Emocje oraz zaangażowanie uczniów w projekt spotkały się dużym uznaniem gości. 


W pierwszym etapie - pokazie uczestnicy oraz zaproszeni goście, poznawali sekrety kuchni z różnych regionów świata. Wspólnie z Łukaszem Piliszkiem uczniowie przygotowali: przegrzebki z Ajvarem, sałatkę z ośmiornicą, koprem włoskim i pomarańczą, kaczkę po azjatycku, makaron z owocami morza, mątwę w białym winie i pomidorach oraz krewetki smażone z ananasem.Pod koniec pokazu tak, jak w innych szkołach, ku wielkiej radości uczniów to oni mogli wybrali kilka składników, z których mistrz wraz z przedstawicielem zaproszonych gośćmi – Panem Tomaszem Wereszczyńskim, szefem kuchni hotelu „Herman” Płock w kilka minut mieli stworzyć wykwintne danie.

Jak można się było spodziewać uczestnicy wybrali najmniej pasujące do siebie składniki. Po tym „rozluźniającym” akcencie rozpoczęła się części konkursowa. W konkursie wzięło udział siedem trzyosobowych zespołów. Najlepsza okazała się drużyna w składzie: Natalia Grudna, Kaja Wochowska, Anna Śniegowska.

Zwycięzcy otrzymali zestawy produktów Podravki, zestawy profesjonalnego sprzęt kulinarnego firmy Fackelmann oraz od naszych chorwackich gości - książki kulinarne dotyczące oczywiście kuchni chorwackiej.

Ponadto za ciekawą koncepcję potraw został również wyróżniony zespół trzech Karolin: Karoliny Cierpikowskiej, Karoliny Brzezińskiej i Karoliny Kiełbasy. Dziewczyny otrzymały obręcze - wykrawacze do potraw od firmy Fackelmann.

  

Bardzo miło będziemy wspominać pobyt w szkole w Płocku. Uczestnicy byli doskonale przygotowani, wyraźnie było widać jak dużo włożyli pracy przed naszym przyjazdem. Zadawali bardzo interesujące pytania, często podchwytliwe. Odpowiedzi na niektóre z pytań opublikujemy na FB „Dzień z Podravką”. Mogą się przydać podczas przygotowań do finału projektu, bo to już wkrótce. A tym czasem z ogromną radością wybierzemy się do Krościenka nad Dunajcem, gdzie 17 grudnia 2012 roku odbędą się ostatnie warsztaty drugiej edycji.