Jak powstał hot dog?

  • 4

Nawet jeśli nie przepadamy za fast foodami każdy wie czym jest hot dog. Nie uwierzysz jak długą ma tradycję!

         
ocena: 4/5 głosów: 4
Jak powstał hot dog?
Hot dog kojarzy się ze Stanami Zjednoczonymi uważanymi przez wielu za królestwo fast foodów. Od hamburgerów przez cheeseburgery i frytki do zbioru tego "szybkiego jedzenia" zaliczamy także hot dogi.

Przygotować hot doga można bardzo szybko - wystarczy przecież podłużna bułka, parówka, ketchup, opcjonalnie musztarda, majonez, jeśli ktoś woli - również warzywa. Czym zwykła bułka z parówką podbiła świat??

Hot dogi wcale nie są wynikiem szybkiego rozwoju cywilizacyjnego przypadającego na ostatnie lata. Nie powstały w odpowiedzi na potrzeby żyjących w biegu zapracowanych ludzi - ich historia sięga daleko wstecz. Jak bardzo - na pewno się zdziwicie...

Hot dog swoje życie rozpoczął już w 1487 roku! Wprawdzie nie nazywał się jeszcze hot dogiem, jednak jego forma do dziś prawie się nie zmieniła - zresztą chyba nie potrzebuje zmian ewolucyjnych skoro cieszy się wciąż sporym zainteresowaniem.
Pierwsze hot dogi wydano we Frankfurcie nad Menem - czemu zawdzięcza nadaną inną nazwę - "Frankfurterki".

Od tamtej pory powstało oczywiście kilka innych teorii na temat początków jego powstania. Jedna z nich głosi, że z wynalezieniem hot dogów wiąże się stworzenie parówek przez niemieckiego rzeźnika, co miało mieć miejsce w roku 1600.

Pierwsze budki z hot dogami powstały prawdopodobnie w latach 60. XIX wieku.


Co do nazwy... hm - sprawa jest sporna. A może Wy podzielicie się teoriami na ten temat w komentarzach? Własne interpretacje jak najbardziej wskazane...