Najdroższy hot dog świata (jeszcze jeden!)

  • 1

Kolejny hot dogowy rekord. Najdroższa „bułka z parówką” tym razem z szafranem i drobinkami złota!

         
ocena: 5/5 głosów: 3
Najdroższy hot dog świata (jeszcze jeden!)

Niedawno pisaliśmy o najdroższym hot dogu świata z Kanady – na jego bajeczną cenę 100 dolarów składały się między innymi doskonały koniak użyty do marynaty oraz trufle.

Przed paroma dniami rekord został jednak pobity, nowy rekordzista to hot dog TheONEdog, czyli w wolnym tłumaczeniu „jedyny". Jego twórca Hot dog Mike, to Michael Juiliano, który sprzedaje hot dogi z wózka w Little Rock w stanie Arkansas.
Postanowił on wspomóc lokalną organizację charytatywną zajmującą się bezdomnymi i stworzył hot doga, którego 4 sztuki sprzedał po 1500 dolarów każdą (ponad 5 tysięcy złotych za sztukę!). Większość zysku przekazał na cele dobroczynne, sobie zostawiając po symbolicznym dolarze od bułki (razem uzbierał 4 dolary).

Co wyróżniało najdroższego hot doga? Przede wszystkim szafran, pierwszorzędne mięso, ogon homara oraz drobinki złota zdobiące hot doga podanego w pierwszorzędnej bułce ziemniaczanej.

TheONEdog można zamówić i dzisiaj, potrzebne jest jednak 24 godzinne wyprzedzenie. Jak pisze na swojej stronie twórca, TheONEdog jest trochę droższy niż większość jego hot dogów (sprzedawanych w cenie od 3 do 5 dolarów) i droższy o 1401 dolara od dotychczasowego rekordzisty.

Little Rock to także duży ośrodek amerykańskiej polonii, dlatego też Mike stworzył thePOLISHdog, czyli hot doga z dużą zawartością mięsa, z dodatkiem kapusty i pikantnej musztardy - za jedyne 4 dolary.