Jak pozbyć się skórki pomarańczowej?

  • 1

To nieprawda, że cellulit doskwiera tylko pulchniejszym paniom. Bardzo często kobiety, które uważamy za szczupłe, również borykają się z tym problemem. Jak z nim walczyć, wykorzystując kuchenne składniki?

         
ocena: 4/5 głosów: 5
Jak pozbyć się skórki pomarańczowej?
fot. Fotolia

Jest bardzo wiele przyczyn powstawania skórki pomarańczowej, między innymi siedzący tryb życia, wahania hormonów. Cellulit jest sporym kłopotem, bo powoduje nieestetyczne grudki pod skórą. Najczęściej pojawia się na udach, brzuchu i pośladkach.

W walce z cellulitem należy uzbroić się przede wszystkim w cierpliwość i systematyczność. Warto zacząć od stosowania masaży, które pobudzą krążenie krwi. Można stosować do mycia specjalną rękawicę. Dodatkowo polecam spróbować domowych sposobów walki z pomarańczową skórką.

Jednakże pamiętajmy, że prawidłowa dieta i nawodnienie organizmu jest podstawą. Należy dobrze nawadniać organizm. Dwa litry płynów wypijanych codziennie to podstawa. Najlepsza oczywiście jest woda mineralna.

Oprócz tego należy w miarę możliwości zmienić siedzący tryb życia. Być bardziej aktywną. Można wybrać taki sport jaki najbardziej nam odpowiada. Mogą to być chociażby codzienne spacery do parku. Po kąpieli natomiast pamiętajmy o używaniu balsamów, które dodatkowo nawilżą i wygładzą skórę.

A oto domowe sposoby, które pomogą Wam w skutecznej walce z pomarańczową skórką:
- okłady z kawy (wiele kosmetyków przeznaczonych do skóry z cellulitem zwiera w swoim składzie wyciągi z kawy - bo ta zawiera kofeinę). Należy wymieszać po dwie łyżki kawy, oliwy i cynamonu. Wetrzeć maseczkę w problemowe miejsca i zawinąć w folię. Zmyć po 20 minutach.

- maseczka z cynamonu i imbiru - oba składniki mają doskonałe działanie rozgrzewające. Robimy gęstą papkę i tak jak wyżej nakładamy na ciało. Zmywamy także po 20 minutach.

Jeśli zadbamy już teraz o swoje ciało, to latem będziemy mogły pochwalić się piękną i zadbaną skórą.