Jak przygotować przyjęcie imieninowe w pracy?

Wiele osób świętuje swoje imieniny nie tylko w domu, ale również ze znajomymi w pracy. Jak zrealizować takie przyjęcie?

         
ocena: 4/5 głosów: 3
Jak przygotować przyjęcie imieninowe w pracy?

Kiedyś wydajność pracy nie była zbyt ważnym czynnikiem, wtedy bardzo popularne było hucznie świętowanie wszelkich uroczystości. Teraz panują zupełnie inne zasady, warto pomyśleć by swoją zabawą nie zakłócać harmonogramu pracy całego biura czy działu.

Nie wszyscy współpracownicy to twoi przyjaciele, dlatego warto zaplanować kogo chcesz zaprosić i umówić się na jedną konkretną porę. Lepiej świętuj w kameralnym gronie znajomych. Wyślij do nich maila, że zapraszasz na mały imieninowy poczęstunek. Najlepiej w porze lunchu - kiedy i tak większość pracowników robi sobie przerwę, albo pod koniec dnia pracy, kiedy nie ma już zebrań ani spotkań.

Przy planowaniu menu na imprezę imieninową kieruj się zasadą prosto i smacznie. W pracy nie ma miejsca na przyrządzenie i przygotowanie skomplikowanych potraw, dlatego wszystko należy przygotować wcześniej w domu i przynieść w wygodnych szczelnych opakowaniach. Nie sprawdzą się galarety, bite śmietany, zapiekanki, które trzeba odgrzewać. Wszystko co podamy musi być poręczne - do zjedzenia na stojąco, bez konieczności używania noża i widelca (najwyżej widelca). Zaopatrzmy się w plastikowe widelczyki lub łyżeczki, talerzyki i koniecznie serwetki.

Niegłupim pomysłem jest zrobienie domowej sałatki i przyniesienie jej w szczelnym plastikowym pojemniku - misce, trzeba jednak pamiętać, aby sałatka nie była zbyt mokra, sos lepiej przynieść osobno w słoiku i polać przed podaniem. Nie sprawdzą się sałatki z dodatkiem świeżej sałaty, ponieważ zwiędnie i będzie wyglądała nieapetycznie. Ciekawe na pewno będą salatki na bazie kaszy kus-kus (szybkie), makaronu bądź ryżu, gdyż wchłoną nadmiar wilgoci. Zapomnijmy o dodatku śledzi, dużej ilości czosnku lub świeżej cebuli - ze względu na silny zapach, oraz buraków. Sałatki lubią złośliwie spadać z talerzyków wprost na ulubioną oficjalną garsonkę szefowej!  

Oto przykładowe "bezpieczne" i smaczne salatki na imieniny w pracy:

Sałatka z tortellini i rukoli

Sałatka ryżowa z mozarellą

Klasyczna sałatka gyros

Sałatka z tuńczykiem i awokado

Warto wybrać zarówno słone jak i słodkie przekąski, które z łatwości można podać na zimno.


Oto nasze propozycje:

Łatwe w przygotowaniu i o niebo lepsze od gotowych słonych paluszków: Francuskie warkoczyki na ostro
Dla tych co wolą smak domowego wypieku polecamy: Paluszki z serem


Ciasta należy wybrać stosownie do upodobań, każdy doceni smak domowego ciasta i będzie chwalił nas za pracowitość.

Unikaj potraw trudnych do zjedzenia lub po prostu zainwestuj w plastikowe sztućce i talerze.

Menu dostosowane do imprezy imieninowej w pracy jest bardzo specyficzne, należy pamiętać by przygotowane dania były smaczne, szybkie do wykonania i łatwe do podania.