Jesień Kurdwanów z Ewą w Krakowie

Ewa Wachowicz prowadziła konkurs wiedzy kulinarnej, jaki pod patronatem Bonarka City Center odbywał się w ramach 16. festynu „Jesień Kurdwanów”.

         
ocena: 5/5 głosów: 1
Jesień Kurdwanów z Ewą w Krakowie
Czy wiesz gdzie pieprz rośnie, dlaczego chili piecze w język i jakie przyprawy uznawane są za najlepsze afrodyzjaki? Na te i inne pytania mogły odpowiadać w miniony weekend mieszkanki krakowskiego osiedla Kurdwanów. Wystarczyło wziąć udział w prowadzonym przez Ewę Wachowicz konkursie wiedzy kulinarnej, jaki pod patronatem Bonarka City Center odbywał się w ramach 16. festynu „Jesień Kurdwanów”

„Jesień Kurdwanów” to obecnie największy w Krakowie festyn, mający promować dzielnicę oraz integrować i aktywizować jej mieszkańców. Organizowana rokrocznie impreza ma już trwałe miejsce w kulturalnym pejzażu miasta. Tegoroczna edycja obfitowała głównie w wydarzenia sportowe i artystyczne oraz liczne konkursy z nagrodami dla mieszkańców osiedla.
Jeden z konkursów, prowadzony przez Krakowiankę Ewę Wachowicz, zatytułowany tak, jak popularny prowadzony przez nią w telewizji program kulinarny - „Ewa Gotuje” – przeznaczony był dla pań. Uczestniczki musiały odpowiedzieć na ciekawe i dość trudne pytania, z których wiele dotyczyło egzotycznych przypraw i owoców, które Ewa Wachowicz miała okazję zobaczyć podczas kulinarnej podróży na Sri Lankę i Cejlon. Obecnie przygotowuje się ona do wyprawy po krajach basenu Morza Śródziemnego, podczas której będzie zgłębiać tajemnice tamtejszej kuchni.

Patronatem konkursu była Bonarka City Center, wielofunkcyjne centrum miejskie, powstające na ok 19h poprzemysłowym terenie dawnych zakładów chemicznych w krakowskiej dzielnicy Podgórze. Rekultywacja terenu oraz likwidacja zanieczyszczeń była jedną z największych realizacji tego typu w Polsce. Otwarcie tego największego w Polsce kompleksu handlowo – usługowo – rozrywkowego zostało zaplanowane na drugą połowę listopada 2009.