Konkurs dla Projektantów Szkła

Bombay Sapphire przypomina, że trwa kolejna edycja konkursu dla Projektantów Szkła Artystycznego Bombay Sapphire Designer Glass Competition 2009.

         
ocena: 3/5 głosów: 2
Konkurs dla Projektantów Szkła
Już po raz czwarty polscy projektanci mają szansę na zaistnienie w świecie najwybitniejszych designerów oraz rozpoczęcie międzynarodowej kariery. Projekty można zgłaszać do 15 kwietnia 2009 r. !

Szansa dla polskiego projektanta
Konkurs dla Projektantów Szkła Artystycznego Bombay Sapphire Designer Glass Competition adresowany jest do młodych, początkujących designerów, studentów uczelni artystycznych oraz uczelni posiadających wydziały artystyczne. Głównym zadaniem w konkursie jest osobista interpretacja wrażeń smakowych, zapachowych i wzrokowych, jakich dostarcza wyjątkowy gin Bombay Sapphire. Konkurs polega na zaprojektowaniu wyjątkowego naczynia szklanego – kieliszka koktajlowego, inspirowanego ginem Bombay Sapphire. Zmagania młodych twórców pod hasłem Bombay Sapphire Designer Glass Competition mają już wieloletnią tradycję. Pierwszy konkurs został zorganizowany kilkanaście lat temu i od tego czasu cieszy się ogromną popularnością. W konkursie biorą udział państwa z całego świata. Polska przystąpi do konkursu po raz czwarty. Organizatorem polskiej edycji konkursu jest, jak co roku, Bacardi-Martini Polska Sp. z o.o. Na zwycięzcę polskiej edycji, a także zdobywców drugiego i trzeciego miejsca czekają nagrody pieniężne i niespodzianki. W skład jury polskich eliminacji konkursu wejdą wykładowcy wyższych uczelni artystycznych w Polsce, przedstawiciele Krośnieńskich Hut Szkła Krosno S.A., Bacardi-Martini Polska Sp. z o.o., partnerów konkursu oraz Agencji Pegasus PR. Laureat krajowych rozgrywek zostanie zaproszony na międzynarodowy finał konkursu Bombay Sapphire Designer Glass Competition, który odbędzie się we wrześniu 2009 roku w Londynie. Pula nagród w finale światowym wynosi10, 000 funtów.

Zasady konkursu dla Projektantów Szkła Artystycznego
Konkurs adresowany jest do studentów i absolwentów Akademii Sztuk Pięknych oraz innych uczelni, które posiadają wydziały związane z projektowaniem i designem. Celem konkursu jest wyłonienie najlepszego projektu kieliszka koktajlowego inspirowanego marką Bombay Sapphire.

Prestiżowe partnerstwo
Konkurs dla Projektantów Szkła Artystycznego organizowany jest wspólnie z Krośnieńskimi Hutami Szkła KROSNO S.A., które wyprodukują zwycięskie prace. To najbardziej znany i największy producent szkła gospodarczego w Polsce. To firma o długiej tradycji i doświadczeniu – została założona w 1923 roku. Wizytówką KROSNA S.A. jest piękne szkło, formowane tradycyjną metodą ręczną. Znaczącą pozycję w ofercie producenta zajmuje także szkło stołowe modelowane mechanicznie. Szkło z KROSNA S.A. doskonale łączy w sobie oryginalne wzornictwo, kunszt wykonania i najnowsze osiągnięcia technologiczne. Bardzo wysoka jakość wyrobów osiągana jest dzięki wypracowanej przez lata metodzie produkcji. Poza szkłem bezbarwnym producent oferuje paletę szkła w kilkudziesięciu kolorach. Krośnieńskie Huty Szkła KROSNO S.A. posiadają własny Ośrodek Wzornictwa, w którym powstają autorskie kolekcje wyznaczające kierunki wzornictwa przemysłowego.