Kac - co zrobić by był mniej dokuczliwy

  • 2

Jak to mówią „czym się strułeś, tym się lecz”, ale co zrobić, gdy nie można tej zasady wcielić w życie?

         
ocena: 4/5 głosów: 3
Kac - co zrobić by był mniej dokuczliwy
fot. Fotolia
Kac jest objawem występującym po spożyciu alkoholu. Ogólnie rzecz ujmując, stan ten charakteryzuje się głównie bólem głowy, światłowstrętem, drgawkami, ogólnym złym samopoczuciem, suchością w ustach, biegunką, wymiotami, a w skrajnych przypadkach nawet depresją.

Pomimo, że od dawna, różni ludzie, szukają różnych metod walki z tzw. syndromem dnia poprzedniego, niestety nikomu nie udało się znaleźć złotego środka. Z tych wszystkich mądrości świata, jedyną skuteczną metodą tej, wręcz, nierównej walki, jest sen. Organizm najlepiej się regeneruje podczas snu, mózg zaczyna pracować na innych falach, narządy wewnętrzne pompują mniej krwi, pracują wolniej, zużywając mniej energii, zakończenia nerwowe się relaksują, a my wracamy do formy.

Jedyne, co jesteśmy w stanie zrobić, by przyspieszyć ten powolny proces regeneracji, to dostarczyć naszemu organizmowi składników odżywczych, witamin i minerałów. Po pierwsze dlatego, że większość z nich, w reakcji z alkoholem, została wypłukana i wydalona z organizmu, a po drugie dlatego, że bez uzupełnienia zapasów, proces regeneracji będzie się dłużył.

Przepis na szybki koktajl pomagający wrócić do formy po zakrapianym wieczorze:

Pęczek natki pietruszki, ogórek, 2 szklanki soku z pomarańczy, najlepiej świeżo wyciśniętego, sok z cytryny, 2 białka kurze, i koniecznie lód, lub całą mieszankę wstawić do lodówki. W sezonie można dodać pokrzywę i miętę. Wszystko zblendować i wypić na raz.

Polecam też, wzięcie prysznica, na przemian zimnego i ciepłego, łyknięcie proszka przeciwbólowego i półgodzinną drzemkę. Pewna teoria mówi, żeby ponownie spożyć alkohol, lecz tym razem w niewielkiej dawce, żeby nie popaść w błędne koło. Jedyną i skuteczną metodą na kaca, jest nie pić dnia poprzedniego :)