Kac... produkty na tak i nie

Syndrom dnia poprzedniego, szczególnie w karnawale to wystarczający powód, by przeczytać ten artykuł. Czego należy unikać, a co nam pomoże, kiedy to przyjdzie zmagać nam się z po imprezową chorobą o nazwie KAC?

         
ocena: 4/5 głosów: 3
Kac... produkty na tak i nie
fot. Fotolia
Mocna kawa:
Pomimo wszechobecnej opinii, że mocna kawa postawi nas na nogi jest tylko i wyłącznie mitem, jeśli chodzi o dolegliwość zwaną kacem. Kawa niestety wypłukuje magnez z organizmu, zatem zamiast go usuwać, powinniśmy zadbać o to, by go dostarczyć. Magnez jest odpowiedzialny za prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego, w tym drżenie powiek i rąk. Nie pijmy kawy na kacu!

Tłuste potrawy:
Tłuste potrawy są ciężkostrawne, zatem obciążają nasz żołądek. Szczególnie na kacu powinniśmy zadbać, by pracował lżej. Pomimo, że zaleca się spożywanie mięsa na kacu, nie powinno ono być w formie smażonej, czy też ciężkiego sosu. Szczególnie pierwszy posiłek powinien być lekki, by pomóc naszemu żołądkowi wrócić do normalnych trybów pracy.

Cytrusy. Zdecydowanie powinniśmy ich unikać. Podrażniony przez alkohol przewód pokarmowy, nie powinien zmagać się z dodatkowym obciążeniem, jakim są cytrusy. Pomimo, że sok ze świeżo wyciśniętych pomarańczy, czy grejpfrutów, to istna bomba witaminowa, to dla żołądka nie działa kojąco.

Co zatem jeść? Najważniejszy jest pierwszy posiłek. Jak wspomniałam wcześniej, powinien być lekki. Białko kurze pomaga nam wrócić do formy, zatem jak najbardziej wskazana jest lekko ścięta jajecznica. Jajka zawierają aminokwasy, które przyspieszają metabolizm. Działa także oczyszczająco na organizm i przyspiesza usuwanie toksyn z organizmu.

Rosół to także dobra opcja. Jest rozgrzewający i szybko uzupełni brakujące mikroelementy i minerały. Nie powinien być jednak zbyt tłusty, bo spowolni to działanie enzymów trawiennych.
Gotowane mięso królika, które zawiera białko jest najlepiej przyswajalne ze wszystkich mięs. Można ugotować zupę, np. krupnik, który nie tylko jest syty, ale przede wszystkim uzupełni wypłukane witaminy i minerały.

Sprawdź koniecznie przepisy na wspaniały po imprezowy KRUPNIK lub ROSÓŁ!!!