Karnawałowy savoir – vivre

Pierwsze miesiące nowego roku, to czas karnawałowego szaleństwa. Zadbaj więc o zaskakujące dekoracje, nowe potrawy, wyśmienite drinki i zorganizuj niezapomniane przyjęcie.

         
ocena: 4/5 głosów: 2
Karnawałowy savoir – vivre
Zorganizowanie karnawałowego przyjęcia to satysfakcjonujące, ale także wymagające przedsięwzięcie. Będąc gospodarzem, musisz pamiętać o kilku powszechnie obowiązujących zasadach. Dobrym pomysłem będzie rozesłanie znajomym pisemnego zaproszenia. Warto poprosić zaproszonych o potwierdzenie przybycia - pomoże Ci to przygotować odpowiednią ilość nakryć oraz potraw. Pamiętaj, że goście mogą pojawić się na przyjęciu wcześniej niż zaplanowałaś. Dokładnie więc wszystko zorganizuj, tak aby znaleźć czas na zajęcie się sobą. Zdecydowanie nie możesz sobie pozwolić na witanie przybyłych w szlafroku, z wałkami na głowie albo w fartuszku. Dla uniknięcia zamieszania przy siadaniu do stołu, możesz przygotować specjalne etykiety i poustawiać je przy każdym nakryciu. Musisz także pamiętać o kilku utartych zwyczajach: zawsze przedstawiaj młodszych starszym i mężczyzn kobietom, nie proś gości o zdjęcie butów i przygotuj specjalne miejsce dla palących.

Karnawał - tradycyjny smak elegancji

Marzy Ci się, żeby w ten specjalny w całym roku czas, poczuć się jak ktoś zupełnie wyjątkowy? Wieczorowa suknia, tworzące nastrój świece i wymyślne potrawy to przepis na eleganckie karnawałowe przyjęcie. Zaskocz znajomych i zorganizuj bankiet, przypominający te ze światowej sławy salonów. Dobrym pomysłem jest biało – srebrna dekoracja domu i stołu, z rzadkimi ciemniejszymi motywami. Na jej tle, wieczorowe kreacje gości będą się prezentować niezwykle dostojnie. W drzwiach wejściowych, w salonie i korytarzach porozwieszaj srebrne balony i jemiołę. Dodać możesz także inne błyszczące, szklane lub kryształowe dekoracje – np. eleganckie kryształowe świeczniki z kolekcji Scandia w kształcie kwiatów, w których ustawisz srebrne świece i rozstawisz w różnych miejscach pokoju. Stół powinien w ten wieczór stać się najważniejszym miejscem w Twoim domu. Zajmij się przygotowaniem go odpowiednio wcześnie, tak aby nic Cię nie zaskoczyło. Na białym obrusie rozstaw zestaw obiadowy z kolekcji Gloria marki Villa Italia. Ta niezwykle cienka, delikatna i przezroczysta porcelana, o mlecznym kolorze i subtelnej, srebrnej dekoracji roślinnej, sprawi, że Twój stół nabierze szyku i elegancji. Na każdym talerzu ułóż fantazyjnie złożoną srebrną serwetkę, albo białą klasycznie przewleczoną przez srebrny pierścień. W zależności od ilości nakryć ustaw jeden dwuramienny albo dwa pojedyncze świeczniki z kolekcji Lyon lub Scandia. Kryształowe, posągowo piękne o nieskazitelnej przezroczystości są niezastąpionym uzupełnieniem eleganckiej zastawy stołowej. Centralnym punktem stołu może być jemioła, albo łamiący zimowe barwy bukiet czerwonych róż. Oczywiście na przyjęciu nie może zabraknąć kieliszków. Zestaw Ourania marki Villa Italia, będzie idealnym dopełnieniem całości. Obowiązkowo na Twoim przyjęciu pojawić się musi muzyka i szampański nastrój!