Homing - nowy trend spędzania czasu

  • 1

Homing to spędzanie czasu w domowym zaciszu. Za homingiem podążają ci, którzy kochają swój dom... i kuchnię!

         
ocena: 5/5 głosów: 2
Homing - nowy trend spędzania czasu
Homing to trend, który ostatnimi czasy robi zawrotną karierę. Co kryje się pod tym tajemniczym pojęciem? Otóż „Homing” to słowo zapożyczone do naszego języka pochodzące od angielskiego słowa „home” czyli dom. Obecnie nie jest już modny clubbing czyli zabawa w gronie przyjaciół w klubach i pubach, ale właśnie homing czyli spędzanie czasu … w domowym zaciszu.

Co łączy wszystkich, którzy podążają za modnym „homingiem”? Przede wszystkim – miłość do domu i … kuchnia. Ważna zwłaszcza dla kobiet, które zazwyczaj pełnią rolę strażniczki domowego ogniska. Dla współczesnych kobiet coraz częściej wspinających się po stromej drabinie kariery, dom i meandry sztuki kulinarnej to niezawodny sposób na relaks po stresujących godzinach w pracy. Docenia to coraz więcej kobiet.

W dzisiejszych czasach praca w moim zawodzie jest bardzo absorbująca- mówi Marta, Project Manager w korporacji farmaceutycznej. Po pracy, w domu jestem zwykle o 18.30 i wtedy mam ochotę się wyciszyć i uciec od zadań i obowiązków dnia codziennego. Po powrocie lubię gotować- wtedy najbardziej się relaksuję. Jednym z moich ulubionych zajęć, gdy mam dni wolne jest również wyszukiwanie dodatków i gadżetów, za pomocą których zmieniam aranżację mojego domu. A kiedy chcę spotkać się ze znajomymi- to najczęściej zapraszam ich do siebie- przygotowuję wtedy przekąski, słuchamy muzyki lub oglądamy filmy- dodaje- wtedy mam wszystko czego mi trzeba, by miło spędzić wolny czas.

Współczesna pani domu uprawia homing – lubi wracać do domu, w którym otacza się pięknymi przedmiotami i wnętrzami, spełnia się w urządzaniu mieszkania i ceni trywialność domowych obowiązków, które pozwalają zapomnieć o stresie. Świetnie zorganizowana w pracy, stawia sobie i otoczeniu wysokie wymagania. Gotowanie i wszystko to, co z nim związane, staje się coraz bardziej modne, a posiadanie tejże umiejętności bardzo doceniane. Wielką popularnością cieszą się więc designerskie i funkcjonalne kuchnie oraz wymyślne gadżety i akcesoria kuchenne. W kuchniach stosuje się coraz więcej inteligentnych rozwiązań typu: myślące szuflady, które wiedzą kiedy chcemy je otworzyć, a kiedy tylko oprzeć; okapy, których nie widać, bo ukryte są obok płyty grzewczej lub … w żyrandolu; gniazdka elektryczne w blacie czy sprzęt AGD skupiony w jednym miejscu i nieco wyżej, abyśmy nie musieli się … schylać. Dużą popularnością cieszą się też drobne gadżety i akcesoria kuchenne: zabawne fartuszki do gotowania, luksusowe designerskie garnki czy ekspresy do kawy. Coraz częściej wybieramy markowe kuchnie i kupujemy naczynia sygnowane przez najlepszych projektantów. Renomowani producenci mebli kuchennych coraz częściej zastrzegają też wzory, dzięki czemu mamy gwarancję, że zamówiona przez nas wymarzona kuchnia będzie w 100% niepowtarzalna i oryginalna. Minimalizujemy również ryzyko „wystąpienia” takiej samej kuchni u znajomych.

Czasy się zmieniają, kobiety razem z nimi, a my staramy się sprostać coraz bardziej wymagającym gustom i wymaganiom. Homing to bardzo ważne zjawisko, które wymaga – można powiedzieć - odpowiedniej oprawy kuchennej. Przestrzeń, funkcjonalność i możliwość wspólnego spędzania w niej czasu– to podstawowe kryteria, które musi spełniać kuchnia, żeby uczynić zadość współczesnym wymogom – opowiada Piotr Wnuk dyrektor firmy Mebel Rust. 

Homing to również dobry sposób na stres. Dbanie o czystość, urządzanie własnych czterech kątów, gotowanie czy pieczenie ciast - niełatwo wyobrazić sobie przyjemniejsze formy aktywnego i produktywnego relaksu. Te czynności łączą w sobie przyjemne z pożytecznym, co docenia coraz więcej kobiet. Dodajmy - kobiet sukcesu. Do domu wracam około godziny 18 - 19. Chcę wyprzeć z głowy to, co zajmuje mnie przez większą część dnia, czyli projekty, spotkania, problemy, stres. Najpierw bawię się z synkiem, po czym rzucam się w wir prac kuchennych. Sprzątam, urządzam, gotuję coś dla całej rodziny. To pomaga zapomnieć o całym świecie. A dodatkowej radości przysparzają smakowe doznania, których stajemy się uczestnikami - mówi Karolina, 28, na co dzień prowadząca agencję Public Relations. Ten sposób spędzania wolnego czasu staje się coraz bardziej popularny, na co wskazują zjawiska takie jak homing, rozwój programów i wydawnictw kulinarnych, nowe tytuły wnętrzarskie. Coraz większą popularnością cieszą się także serwisy z poradami domowymi. W końcu - kolejnym dowodem na obecność tego trendu w społeczeństwie jest także popularność serialu “Gotowe na wszystko”, ze szczególnym uwzględnieniem rudowłosej NadGospodyni - Bree van de Kamp.