Kategoria promowana - luty

  • 2

Lubisz karnawałowe przysmaki? Czy masz już pomysł na walentynkową kolację? Zobacz jakie przepisy warto dodawać w lutym!

WPROWADZENIE

Lubisz karnawałowe przysmaki? Czy masz już pomysł na walentynkową kolację? Zobacz jakie przepisy warto dodawać w lutym!
W tym roku w lutym obchodzimy 2 istotne z kulinarnego punktu widzenia daty. Są to walentynki i tłusty czwartek, którym wypada wyjątkowo późno, bo dopiero 28 lutego. Dobra wiadomość jest taka, że masz bardzo dużo czasu na to, by testować nowe przepisy na pączki, faworki i inne pyszności!


Do kategorii promowanej w lutym zaliczymy:

  • pączki, faworki, ptysie, róże karnawałowe

pączki faworki  róże karnawałowe
Pamiętaj, że przepis dodany do kategorii promowanej musi posiadać minimum 3 zdjęcia - 2 zdjęcia z etapów przygotowania i 1 przedstawiające gotowy wypiek.

Promujemy przepisy na pączki tradycyjne z nadzieniem, pączki wiedeńskie, serowe, ziemniaczane, oponki, a także pieczone. Zachęcamy do kulinarnych eksperymentów! Pole do popisu jest tutaj naprawdę szerokie, właściwie jedynym kryterium jest tutaj kryterium estetyczne... zadbaj o to, by swoje pączki zaprezentować jak najlepiej.

Nie przejmuj się tym, ile kalorii mają pączki, faworki i róże karnawałowe - w tłusty czwartek (podobno) kalorie błyskawicznie się spalają... My w to wierzymy!

Faworki tradycyjne i drożdżowe, chrust, mrowisko - podziel się z nami swoim przepisem na te desery. Wyjątkowo smacznie prezentują się popularne w tłusty czwartek róże karnawałowe. Do kategorii promowanej nie zaliczymy przepisów na racuchy.

  • dania walentynkowe
Sałatka na walentynki Spaghetti w kształcie serca

Masz pomysł na romantyczną walentynkową kolację dla dwojga? Podaj nam swój przepis na danie, które można podać właśnie na taką okazję. Dodatkowe wirtuale przyznamy jednak tylko wówczas, gdy jego autor zadba o właściwą dekorację. Nie możemy mieć wątpliwości co do tego, że danie zostało przygotowane właśnie na walentynki. Walentynkowy akcent koniecznie musi znaleźć się także na talerzu, być jadalny i przygotowany samodzielnie.

Tutaj też nie zapomnij dodać zdjęć przedstawiających etapy twojej pracy w kuchni. Niech każdy ma pewność, że nie trzeba być szefem kuchni najlepszej restauracji w mieście, by zaskoczyć swoją drugą połówkę!

  • desery dla ukochanych

Walentynkowy tort w kształce serca Ciastka w kształcie serca na walentynki

Domowe ciasteczka w kształcie serca, apetycznie podane naleśniki, a może tort Red Velvet? Wybór należy do ciebie! Warunek jest jeden: wypiek lub deser na zimno musi zawierać motyw serca. Ten element dekoracji musi być jadalny i przygotowany samodzielnie. Do kategorii promowanej nie zaliczymy przepisów na domowe lody ani koktajle.

Uwaga: nie promujemy przepisów, w których wykorzystane zostanie gotowe ciasto francuskie, drożdżowe itp. W razie wątpliwości prosimy o kontakt z moderatorami lub zadanie pytania za pośrednictwem komentarza. Pamiętaj: do kategorii promowanej nie zostaną zaliczone przepisy na dania uznane za zbyt proste.

Wirtuale dodają moderatorki, zaznaczając przepisowi kategorię promowaną. Jeśli Twój przepis powinien zaliczać się do kategorii w tym miesiącu, a na Twoim koncie wirtuali nie pojawiła się stosowna informacja, skontaktuj się z moderatorkami (wyślij wiadomość do misia5 lub zbysiowa).

Kategoria promowana trwa od 1 lutego do 28 lutego.

POLECANE