Kim właściwie jest Michel Moran?

  • 2

Spośród trojga jurorów programu MasterChef Polska reprezentuje najbardziej wyrafinowany gust a jednocześnie potrafi okazać głęboką pogardę.

         
ocena: 5/5 głosów: 1
Kim właściwie jest Michel Moran?
Referencje do MasterChef


Może nie dorównuje sławą Gordonowi Ramseyowi ale wykształcenie i doświadczenie ma pierwszorzędne. Od 33 lat pracuje w gastronomii, zbierając doświadczenia w różnych regionach Europy. Ukończył francuską szkołę hotelarstwa „Jean Doruant”. Pierwsze kroki stawiał w pięciogwiazdkowym paryskim hotelu „Royle Monceau” oraz w restauracji „Le Jardin” (2 gwiazdki Michelin), gdzie szefem kuchni był sam Gabriel Biscaye czy Bernard Loiseau.


Gotował m.in. w jednej z najstarszych restauracji w Paryżu „Auberge du Vert Galant”, a także w Szwajcarii w hotelu „La Reserve”, oraz w pięciogwiazdkowym hotelu „Beau Rivage” usytuowanym w samym sercu Genewy oraz w elitarnym klubie „Griffings”. W Niemczech pracował we francuskiej restauracji „Erno´s Bistro” (1 gwiazdka Michelin) oraz w Luksemburgu w restauracji „La Lorraine”, a następnie w „Mosconi”.


Polka co skradła mu serce

Przyjechał do Polski za kobietą, a właściwie żoną Haliną jak wielu cudzoziemców.  Od 2004 roku jest szefem i właścicielem ekskluzywnej restauracji "Bisto de Paris" usytuowanej na tyłach gmachu Teatru Wielkiego w Warszawie. Restauracja wybrednego jurora polskiej edycji MasterChef szczyci się bardzo wysokimi standardami obsługi. Sam Michel często wychodzi do gości by zapytać, czy smakowało i jest wtedy przeuroczy. W programie pewnie takiego go nie zobaczymy.

Kuchnia Moran jest klasyczna i wyśmienita, rekomendowana jako najlepsza, jakiej można skosztować w Polsce. Oczywiście wśród francuskich restauracji.

Facet z klasą i.... obrzydzeniem do kompotu


W życiu prywatnym Michel Moran jest równie wybredny, co w programie, lubi markowe ubrania i sportowe samochody. Ceni prostotę i elegancję. Słynie z zamiłowania do owoców morza. Przaśnych polskich smaków nie polubił i nie zrozumiał.  Polacy go pokochają czy znienawidzą?

Źródło: materiały prasowe TVN, www.restaurantbistrodeparis.com