Kto wygra w finale Top Chef?

  • 7

Pierwsza edycja kulinarnego show dla profesjonalistów dobiega końca. Kto dziś wygra - Malika, Darek czy Martin?

         
ocena: 4/5 głosów: 3
Kto wygra w finale Top Chef?
fot. Top Chef Polska fot. Grzegorz Pytka
Polska edycja jednego z najbardziej popularnych kulinarnych show na świecie dobiega końca. Przez 11 odcinków mogliśmy dobrze poznać uczestników - kucharzy i szefów kuchni. Różnili się oni doświadczeniem, umiejętnościami i temperamentem w kuchni.

W finałowym odcinku programu zmierzy się ze sobą trójka najlepszych uczestników:

Ewa Malika Szyc-Juchnowicz

                        
                         fot. Grzegorz Pytka
              
Specjalizuje się w kuchni arabskiej, co zrozumiałe, bo urodziła się w Algierii. Jak sama przyznaje - w profesjonalnej kuchni pracuje dopiero 5 lat. Czasami to widać - gotuje prosto i smacznie, rzadko korzysta z nowoczesnych technik kulinarnych. Jest szefową kuchni w restauracji Malika w Gdyni.

Dariusz Kuźniak

                         
                         fot. Grzegorz Pytka

Szef kuchni restauracji L'Arc w Warszawie, doświadczony kucharz, biegły w wielu nowoczesnych technikach. Podczas swojej kariery poznał kuchnię polską, europejską i azjatycką. W poszukiwaniu doświadczenia zgłębiał praktykę gotowania w Anglii, Irlandii i wreszcie we Francji. Szkolił też polską reprezentację na Olimpiadę Kulinarną.

Czasem w kuchni ponosi go jednak ułańska fantazja, kilka razy w programie podał jurorom pusty talerz. Potrafi się jednak zmobilizować w decydujacych momentach.

Martin Gimenez Castro

                         
                         fot. Grzegorz Pytka

Argentyńczyk, który zakochał się w Polce i w... Polsce! Jak trochę żartem przyznaje wybrał Polskę, bo ma szansę być tu najlepszym argentyńskim szefem kuchni i jest na doskonałej drodze, aby to marzenie zrealizować. Szef Kuchni restauracji Hoża by Mondovino w Warszawie i właściciel sklepu Martin's Good Meat z wyborem najlepszych mięs.

W programie jest jednym z najbardziej solidnych kucharzy, gotuje cały czas na dobrym poziomie. Spokojny i zrównoważony w kuchni, nie dał się sprowokować nawet Mateuszowi Gesslerowi.

Kto wygra Waszym zdaniem?