Klasztorna kuchnia i klasztorne specjały

  • 4

Smaczne i tajemnicze jest najnowsze wydanie Encyklopedii Zdrowego Żywienia zatytułowane "Tajemnice Klasztornych Specjałów" wydawnictwa Jedność.

         
ocena: 4/5 głosów: 4
Klasztorna kuchnia i klasztorne specjały

Czy wiecie, że mnisi i mniszki żyją dłużej od przeciętnego człowieka, że osiągają sędziwy wiek, ciesząc się doskonałą kondycją fizyczną i jasnością umysłu? W czym tkwi tajemnica ich zdrowia i długowieczności? W ich kuchni... Bogatej w smaki i aromaty. Ubogiej w konserwanty i chemiczne dodatki... Oryginalnej, sycącej, świeżej i niezwykle smacznej...

Świat Klasztornych mnichów od zawsze był tajemniczy, czym fascynował zwykłych obywateli. Czy zastanawialiście się kiedykolwiek jak wygląda dieta mieszkańców zakonów?

Książka "Tajemnice Klasztornych Specjałów" zabierze nas w niezwykłą podróż do mrocznych i na co dzień niedostepnych kuchni i spiżarni.Kuchnia klasztorna to kuchnia pozbawiona zbędnych dodatków, a jednocześnie bogata w to co zdrowe i, przede wszystkim, naturalne. Wszystko przygotowane z niezwykłą dbałością o szczegóły, wyczuciem i smakiem. W książce znajdziemy mnóstwo ciekawych i niebanalnych przepisów na wszelkiego rodzju potrawy: od przekąsek po desery. Możemy zachwycić się miedzy innymi zupą królewską, sarasso w formie kulek, cossotti w cieście, kremem kapucyńskim z suszonego dorsza, perliczką alla marinara, potrawką klasztorną, ciasteczkami mniszek czy pappardellami św. Grzegorza.

Jeśli jednak samo gotowanie nam nie wystarczy, możemy wybrać się na wędrówkę. Każdy przepis poprzedza opis klasztoru, w ktorym został stworzony, zaś każda kolejna część ksiażki zawiera praktyczny dodatek, w którym znajdziemy indeks klasztorów, łącznie z numerami telefonów.

"Tajemnice Klasztornych Specjałów" to książka dla każdego, kto szuka odskoczni od codzienności i zbyt szybkiego tempa życia, a zarazem ma ochotę na niezwykłe, otoczone aurą tajemniczości potrawy. Całość bogato ilustrowana, wydana na bardzo dobrej jakości papierze, z twardą okładką.

Wydawnictwo Jedność