Kobiety piją kawę z mlekiem, mężczyźni espresso

Espresso, Latte czy Cappuccino? Kawa z lodami czy dodatkiem chili? Polacy wskazali swoje kawowe preferencje

         
ocena: 0/5 głosów: 0
Kobiety piją kawę z mlekiem, mężczyźni espresso

Wybieramy kawę z mlekiem

Poznaliśmy wyniki "Ogólnopolskiego Badania Kawowych Preferencji Polaków" przeprowadzonego przez markę MK Cafe na grupie 19 000 osób. Prawie połowa zapytanych nie wyobraża sobie dnia bez lekkiej kawy śniadaniowej z mlekiem. Nieco ponad 1/3 badanych stawia na filiżankę mocnego espresso.
Jak wynika z badań kawa wyraźnie dzieli obie płcie. 51% kobiet wybiera kawę z mlekiem, natomiast 51% mężczyzn woli espresso. Natomiast Polacy zdecydowanie nie piją kawy bezkofeinowej, wybiera ją zaledwie 2% kobiet i tyle samo mężczyzn.

W raporcie nie tylko zbadano preferencje smakowe ale także okoliczności w jakich najchętniej pijemy kawę.  Kawę najchętniej pijemy w domu – 41% oraz w pracy 21% w której kawa gwarantuje nam zarówno chwile relaksu jak i zastrzyk energii. Jeśli zdarza nam się wypić na mieście to preferujemy przytulne kawiarnie – 4% a nie miejskie „sieciówki” – 2%. Dla 1/3 badanych miejsce nie ma znaczenia – liczy się po prostu smak kawy.

 
Kawa na randkę
 

Najchętniej wybierana kawa na randce  to duża latte – aż 47 % Polaków. Jest to jednak zdecydowana domena kobiet. Mężczyźni ponownie preferują espresso. 24% zapytanych preferuje kawę z dodatkiem likieru.

 
Chcę być jak latte
 

Prawie 4 na 10 zapytanych kobiet o to jaka kawą chciały zostać wskazało na smukłe latte na odtłuszczonym mleku. Wśród mężczyzn prawie połowa wybrałaby charakter mocnego, szybkiego i gorącego espresso.

Badania zdecydowanie podzieliły mężczyzn i kobiety. Pokazały także, że najchetniej pijemy kawę indywidualnie lub w niewielkim towarzystkie oraz niechętnie zaglądamy do kawowych sieciówek. Rośnie także wiedza Polaków na temat kawy i uznanie dla baristów, coraz rzadziej mylonych z barmanami.