Lato w kuchni pięciu przemian

  • 4

Z radością informujemy, że serwis Gotujmy.pl objął patronat nad książką Lato w kuchni pięciu przemian.

         
ocena: 5/5 głosów: 4
Lato w kuchni pięciu przemian
Lato to jedyna pora roku, tak obfita w świeże warzywa i owoce. Wykorzystując dojrzewające w słońcu świeże, sezonowe owoce i warzywa wzbogacone warzywami sączkowymi, kiełkami, nasionami i orzechami to podstawa zbilansowanej letniej diety według Pięciu Przemian. Teraz możesz skomponować pyszne, zdrowe i zrównoważone posiłki odpowiednie na letnie dni.

 

Zachowując zasady gotowania według Pięciu Przemian i dodając składniki w odpowiedniej kolejności sprawisz, że energia wydobyta z potraw będzie krążyła i wzmacniała energię twojego organizmu, dzięki czemu osiągniesz równowagę, harmonię i pełnię zdrowia.

 

Lekka zupa, krem warzywny lub chłodnik. Warzywa gotowane bądź zapiekanka z kaszą. Sałatka z warzywami strączkowymi, a na deser szarlotka, gruszki w koglu-moglu lub maliny w sosie waniliowym… i oczywiście przetwory, by móc cieszyć się latem także za kilka miesięcy. To tylko niektóre sponad 100 przepisów z wykorzystaniem sezonowych, wegetariańskich, a także bezglutenowych składników.

 

Według Pięciu Przemian lato to Przemiana Ognia, energetyczna naturę yang, żywiołowa czerwień i smak gorzki, zaś na poziomie emocji to radość życia, witalność, kreatywność i serdeczność, które śmiało możesz wykorzystać także w kuchni.

 

 


 

O autorce:

ANNA CZELEJ

Z wykształcenia artysta plastyk, absolwentka warszawskiej ASP; harmonia i piękno od zawsze były obecne w jej życiu. Ponad dwadzieścia lat temu zajęła się chińską filozofią przyrody oraz kuchnią Pięciu Przemian, od tamtej pory wciąż eksperymentuje z potrawami wegetariańskimi i tworzy nowe przepisy. Jest autorką dwóch świetnie przyjętych książek o gotowaniu według Pięciu Przemian. W wolnym czasie na różne sposoby odkrywa tajemnice natury: uprawiając ogród, obserwując przyrodę czy fotografując.

 

Książka: LATO W KUCHNI PIĘCIU PRZEMIAN PRZEPISY WEGETARIAŃSKIE Wydawnictwo ILLUMINATIO