Wyjątkowa opowieść o miłości, apetycie na życie i emocjach

Jeśli dotychczas nie mieliście okazji poznać bloga Joanny Marciniak-Wróblewskiej, jej debiutancka książka - "Przy stole" - będzie dla was zaskoczeniem. Bardzo miłym!

         
ocena: 0/5 głosów: 0
Wyjątkowa opowieść o miłości, apetycie na życie i emocjach
fot. Edipresse Książki/Gotujmy.pl
Jeżeli przypuszczacie, że trzymacie w dłoniach książkę o meblu, to jesteście w błędzie - to zdanie, które można znaleźć już na początku książki. No tak, w końcu - parafrazując słynne powiedzenie - jaki stół jest, każdy widzi. Co (ciekawego!) można by o nim napisać? Okazuje się, że wiele!

Stół pełni bardzo ważną rolę - to właśnie przy nim jednoczy się rodzina, przyjaciele, ale często też zupełnie obcy ludzie. To łącznik, który w przeciwieństwie do telewizora, zmusza do nawiązania kontaktu.

To centralne miejsce spotkań jest też jednym z najbardziej funkcjonalnych przedmiotów, które można znaleźć w domu. Oczywiście stanowi też istotny element wystroju wnętrza.

W części pierwszej autorka koncentruje się na tym co przy stole - ze szczególnym uwzględnieniem emocji oraz ludzi. Jak celebrować codzienność i dbać o dobre relacje (nie tylko w rodzinie) a także, też jak nie dać się zwariować, nie wpadając w pułapkę perfekcjonizmu.

W jaki sposób to, co jemy odbija się na naszym wyglądzie oraz samopoczuciu? Odpowiedzi na to pytanie szukajcie w drugiej części, poświęconej temu, co na stole.

Znajdziecie tu przepisy na łatwe w przygotowaniu, zdrowe dania, podzielone według kategorii: na słodko, na słono, na przyjęcia, z łąki, lasu i zza płotu, przetwory oraz brzmiące intrygująco dziwaczki.

Temu, co dzieje się wokół stołu poświęcona jest ostatnia, trzecia część. To nie tylko zbiór porad dekoratorskich, ale też wiele podpowiedzi, np. dotyczących wyboru zastawy stołowej, takin lub porcelany.

To także wskazówki autorki na temat tego, co przy stole wypada, a co nie, jak ubierać stół zgodnie z zasadą złotej trójki a także, czy wypada proponować gościom kapcie zamiast butów?


Joanna Marciniak-Wróblewska

Książkę kupicie na empik.com!


Podział książki na trzy części nie jest przypadkowy. Każda z nich ukazuje, jak ważną rolę dla autorki odgrywa stół - w domu, w życiu, w rodzinie. Miłość, relacja z drugim człowiekiem, atmosfera, kultura, bliskość, piękno otoczenia, emocje to tylko niektóre z zagadnień poruszanych w książce.

"Przy stole" to wyjątkowa propozycja zarówno dla tych, którzy spotykają się przy stole, jak i dla tych, którzy dopiero planują takie spotkanie. Z pewnością jednak może pomóc tym, dla których bycie razem przy stole jest czymś nowym i nieznanym.


Książka ukazała się 27.09.2017 r. nakładem wydawnictwa Edipresse Książki.