Lek bez recepty wspomagający odchudzanie

  • 7

Skończył się okres oczekiwania... alli® (orlistat 60 mg) – pierwszy i jedyny lek bez recepty wspomagający odchudzanie jest już dostępny w aptekach

         
ocena: 4/5 głosów: 4
Lek bez recepty wspomagający odchudzanie
alli – lek, który może pomóc osobom pełnoletnim zwiększyć skuteczność odchudzania o 50% w stosunku do samej diety – został wprowadzony do aptek na terenie całego kraju. Lek jest przeznaczony dla osób powyżej 18 roku życia ze wskaźnikiem masy ciała BMI wynoszącym co najmniej 28 kg/m2. Działanie alli polega na blokowaniu wchłaniania do organizmu części spożywanych tłuszczów. Oznacza to, że na każde 2 kilogramy zrzucone dzięki stosowaniu niskokalorycznej i niskotłuszczowej diety, alli pomaga schudnąć kolejny kilogram. Jest to pierwszy i jedyny lek odchudzający dopuszczony przez Europejską Agencję ds. Leków do sprzedaży bez recepty.

alli wspomaga wysiłki osób stosujących niskokaloryczną dietę o obniżonej zawartości tłuszczu. Program alli polega na trwałym wdrożeniu zdrowej i zbilansowanej diety oraz zmianie trybu życia. Osoby stosujące preparat otrzymają także dodatkową pomoc w realizacji celów odchudzania - bezpłatny przewodnik dla osób rozpoczynających kurację (dostępny w aptekach), w którym znajdą m.in. dzienniczek diety. Ponadto, dzięki bezpłatnemu programowi wsparcia dostępnemu na www.alli.pl pacjenci otrzymają dodatkowe informacje oraz narzędzia, takie jak:

• wybór przepisów na potrawy o obniżonej zawartości tłuszczu
• informacje na temat zdrowego odżywiania się
• kalkulator BMI
• wskazówki dotyczące zwiększania aktywności fizycznej

W ramach programu wsparcia online będzie także dostępne interaktywne forum dyskusyjne alli. Za jego pośrednictwem osoby przyjmujące kapsułki mogą podzielić się swoimi doświadczeniami związanymi z odchudzaniem i stworzyć wzajemnie wspierającą się społeczność osób pragnących prowadzić zdrowszy tryb życia. „Zmniejszenia masy ciała nie należy postrzegać jako indywidualnego celu. Jest to długotrwały proces wymagający wsparcia, porad i zachęty” – twierdzi Mac Andrews, psycholog reklamy z firmy QuantumSteps.

Zmniejszenie masy ciała o 5-10% powoduje znaczną poprawę stanu zdrowia i samopoczucia psychicznego. „Badania wykazały, że konsumenci wydają corocznie miliony złotych na modne diety, „cudowne środki” o niezbadanej skuteczności oraz potencjalnie niebezpieczne suplementy diety wspomagające odchudzanie, których efektywność działania nierzadko nie jest poparta dowodami naukowymi. Dopuszczenie do sprzedaży licencjonowanego produktu dostępnego bez recepty zapewnia konsumentom możliwość stosowania sprawdzonej terapii, która może stanowić wsparcie dla ich zmagań z nadwagą. Dla wielu osób zmniejszenie masy ciała może stać się początkiem procesu mającego na celu polepszenie ogólnego stanu zdrowia oraz zwiększenia poczucia własnej wartości” – powiedział europejski ekspert w dziedzinie otyłości, profesor Stephan Jacob z Cardio-Metabolic Institute w Villingen-Schwenningen, w Niemczech.

Zdaniem Małgorzaty Michałków z GlaxoSmithKline, producenta preparatu alli, „otyłość jest poważnym problemem w naszym społeczeństwie. Wiele osób potrzebuje pomocy podczas procesu odchudzania. Preparat jednak nie jest magiczną pigułką. alli wspomaga odchudzanie w sposób, którego skuteczność potwierdzono klinicznie. Od momentu wprowadzenia na rynek amerykański w czerwcu 2007 r. alli cieszy się niesłabnącą popularnością wśród milionów mieszkańców w Stanach Zjednoczonych. Spodziewamy się, że preparat pomoże w realizacji celów odchudzania również wielu Polakom”.

alli jest pierwszym i jedynym lekiem odchudzającym dopuszczonym do sprzedaży bez recepty w krajach Unii Europejskiej. Można go kupić w aptekach w cenie detalicznej ok. 200 zł. za miesięczną kurację.