Magda Gessler w 100 najbardziej wpływowych Polaków

Znana restauratorka znalazła się w niezwykle prestiżowym towarzystwie.

         
ocena: 5/5 głosów: 1
Magda Gessler w 100 najbardziej wpływowych Polaków
Na opublikowanej ostatnio we Wprost liście najbardziej wpływowych Polaków znalazła się znana restauratorka i osobowość telewizyjna – Magda Gessler. Jest ona jedyną osobą na liście związaną bezpośrednio ze światem kulinariów.

Doceniono działania Magdy Gessler w programie „Kuchenne rewolucje”, w którym z nadludzkim wysiłkiem stara się zaszczepić polskim restauratorom zasady prowadzenia dobrej i opłacalnej restauracji. To właśnie dzięki niej Polacy z większą uwagą zaczęli przyglądać się temu, co dostają na talerzach oraz w jakim otoczeniu.
Wpływ Magdy Gessler można również ująć w imponujące liczby: „Kuchenne rewolucje” ogląda 2 miliony widzów.

Według redaktora naczelnego Wprost, Tomasza Lisa, na listę tygodnika dostały się osoby wpływowe na różne sposoby – od polityków, którzy wpływają na nasze podatki czy drogi poprzez ludzi, którzy poszerzają naszą wiedzę o świecie, a także te, które wpływają na nasze gusta oraz poczucie co jest wartościowe, a co nie.

Na liście znaleźli się zatem politycy, między innymi Donald Tusk, Janusz Palikot czy Jarosław Kaczyński, ale także Nergal, Kuba Wojewódzki, Wisława Szymborska, Franciszek Smuda i Andrzej Wajda.