Gessler uważa, że wegetarianizm to inwalidztwo

  • 11

Potrawa z tuczonych siłą ptaków oraz kontrowersyjne wypowiedzi ściągnęły na restauratorkę krytykę obrońców praw zwierząt.

         
ocena: 5/5 głosów: 1
Gessler uważa, że wegetarianizm to inwalidztwo
Ostry komentarz

Znana restauratorka i celebrytka dzięki swoim kontrowersyjnym wypowiedziom znalazła się na celowniku fundacji Viva!, zajmującej się obroną praw zwierząt, między innymi dręczonych psów czy koni wysyłanych do rzeźni.

Magda Gessler skupiła na sobie uwagę kontrowersyjną wypowiedzią na temat wegetarian.
- "Traktuję wegetarianizm jako rodzaj inwalidztwa, który ukrywa jakąś słabość czy strach, nie wiadomo przed czym" – powiedziała w wywiadzie.

Wypowiedź ta spotkała się z krytyką fundacji:
- "Pani Gessler najwyraźniej słabość myli z wrażliwością i empatią, a strach z niezgodą i walką z przejawami okrucieństwa człowieka wobec zwierząt" - pisze Viva! w oświadczeniu.

Foie gras faux pas?

Gessler naraziła się obrońcom praw zwierząt również tym, że w swoich restauracjach promuje foie gras, czyli potrawę z otłuszczonych wątróbek gęsi lub kaczek. Ptaki przeznaczone na foie gras (fr. tłusta wątróbka) są karmione przemocą kilka razy dziennie przy pomocy przewodu sięgającego aż do żołądka. Duża porcja kukurydzy jest wtłaczana do żołądka w ciągu kilku sekund. W efekcie takiej hodowli ich wątroby nawet dziesięciokrotnie przekraczają swój normalny rozmiar.

Fundacja Viva! podkreśla wielkie cierpienie ptaków, które poza porami karmienia chorują także z powodu marskości wątroby, która się u nich rozwija.

Foie gras to luksusowa potrawa z Francji, na którą przypada 80% światowej produkcji.

Brutalna produkcja foie gras została zakazana przez niektóre państwa Unii Europejskiej, Turcję i Izrael, a także niektóre stany Amerykańskie.