Masterchef Junior

Ruszył Masterchef Junior - show, który wielu widzów za granicą lubi nawet bardziej od "dorosłego" Masterchefa. Dzieci, które biorą udział w programie, okazują się być kulinarnymi mistrzami.

         
ocena: 4/5 głosów: 3
Masterchef Junior
fot. i
Często trudno wprost uwierzyć, że kilku i kilkunastoletni uczestnicy programu są w stanie tak rewelacyjnie poradzić sobie z wyznaczonymi zadaniami.

Z drogi dorośli - dzieci przejmują rządy w kuchni! Foie gras, blanszowane szparagi, nadziewana jagnięcina, wykwintne sałatki – to tylko niektóre z potraw, jakie wyjdą spod rąk najmłodszych w historii gości kuchni Masterchefa.

Telewizja TLC zaprasza na niezwykłą odsłonę najpopularniejszego kulinarnego show na świecie. Ku zaskoczeniu widzów i niedowierzaniu światowej sławy jurorów, tym razem to dzieci staną do walki o tytuł Masterchefa.

Kamery programu będą śledzić ich kulinarne zmagania oraz zaciętą rywalizację. Najmłodsi wykażą się niecodziennymi umiejętnościami, pasją oraz kreatywnością, jakich mógłby im pozazdrości niejeden zawodowy kucharz.

Wszyscy wiedzą, że dzieci uwielbiają słodycze, zabawę na świeżym powietrzu, kino, gry komputerowe. Dzięki programowi „Masterchef Junior” okazuje się, że dziecięce pasje nigdy nie przestaną zadziwiać dorosłych.

Na Gordona Ramsaya, Joe Bastianicha oraz Grahama Elliota - jednych z najbardziej uznanych szefów kuchni na świecie - czeka nie lada wyzwanie. Tym razem bowiem do kuchni Masterchefa trafią najbardziej nieprzewidywalni adepci sztuki kulinarnej - dzieci. Utalentowani zawodnicy, mimo młodego wieku niejednokrotnie wprawią sędziów w osłupienie swoją wiedzą, zaangażowaniem i umiejętnościami.

Kto by się spodziewał, że 9-letnia Sarah, jasnowłosa miłośniczka pluszowych misiów, potrafi zrobić domowe spaghetti z wyszukanym sosem z owoców morza? Zdumienie nie przestanie opuszczać gospodarzy programu, gdy 12-letni Troy przygotuje idealną wersję popisowego dania Gordona Ramsaya, a 13-letnia Dara zaserwuje rozpływające się w ustach skrzydełka w sosie sojowym. Okaże się, że dzieci, tak samo jak dorośli, potrafią ze sobą zażarcie rywalizować, przeżywać chwile porażki i cieszyć się z sukcesów.  

Czym jeszcze zaskoczą mali kucharze? Co zrobi jury, gdy okaże się, że przygotowane przez 11-latka owoce morza mogłyby konkurować z daniami najlepszych szefów kuchni? Jak dzieci poradzą sobie z presją kuchni Masterchefa oraz kulinarnymi wyzwaniami? Widzowie dowiedzą się oglądając program „Masterchef Junior”! Poniedziałek godz. 20:00 powtórki: sobota 11.00 na TLC.Informacje prasowe