Videogotowanie – YouTube'owa książka kucharska

W poszukiwaniu inspiracji kulinarnych można wybrać się na kanały wideo.

         
ocena: 5/5 głosów: 2
Videogotowanie – YouTube'owa książka kucharska
Szef i przyjaciele – czyli rozrywkowa kuchnia

W skład pięcioosobowej załogi SORTEDfood wchodzą Jamie, Jon, Barry i Mike oraz przewodzący grupie młody szef kuchni Ben Ebbrell. Pomysł na kanał YouTube narodził się w „studenckiej kuchni” - powstała koncepcja wspólnego gotowania z przyjaciółmi. Rozpoczęli nagrywanie filmów, pokazując w nich, że gotowanie może być szybkie, łatwe i przyjemne, i absolutnie każdy, nawet najbardziej początkujący, z pewnością sobie poradzi.

Panowie w kuchni świetnie się bawią, przyrządzając wspólnie proste, zdrowe i niezwykle różnorodne dania. Znajdziemy recepty na przekąski, zupy, dania główne, desery i wiele innych ciekawych nowinek takich jak pięciominutowe ciasto czekoladowe. Wszystko to z ogromną dozą humoru.

W domowym zaciszu

Każdy miłośnik słodkości odnajdzie coś ciekawego dla siebie na kanale muffiny, których proces ozdabiania prezentuje krok po kroku. Jej dzieła są efektowne lecz nieskomplikowane i stanowią idealne źródło inspiracji.

Wśród filmów znajdziemy przepisy na ciasta i ciasteczka, kremy, czekolady, desery lodowe czy nawet watę cukrową przygotowaną bez specjalistycznych sprzętów. Lecz nie samym cukrem człowiek żyje, dlatego też szukającym czegoś konkretniejszego i bardziej sycącego, yoyomax12 proponuje wiele przepisów na dania obiadowe, które urozmaicą z pewnością każde domowe menu.

Tradycyjne azjatyckie smaki


Kuchnia orientalna staje się od pewnego czasu coraz bardziej popularna na całym świecie, oferując wachlarz nowych doznań smakowych. Jak jednak spróbować japońskich przysmaków nie wybierając się w podróż na drugą stronę globu? Rozwiązanie jest bliżej niż się zdaje. Na kanale noszącym wdzięczną nazwę Cookingwithdog znajdziemy przepisy na najbardziej oryginalne japońskie potrawy (Sushi, Omurice, Ramen, Nikuman i wiele innych).

Odbiorcę w pierwszej chwili zaskakuje sposób prowadzenia filmów. W czasie gdy starsza Japonka przygotowuje danie, jej uroczy towarzysz – pudel Francis – wciela się w role lektora i narratora akcji, opisując kolejne etapy przyrządzania. Przepisy prezentowane są w ich najbardziej podstawowej i utrwalonej formie, co daje pewność, że otrzymamy niezmienny, tradycyjny smak.

Gotowanie na poziomie molekuł


Dla kulinarnych eksperymentatorów prawdziwym wyzwaniem staną się z pewnością potrawy przyrządzane na kanale MoleculeRflavors. Mistrzowie kuchni molekularnej, będącej niezwykłą techniką przyrządzania dań za pomocą różnego rodzaju reakcji chemicznych, demonstrują tu sekrety swojej pracy.

Filmy zawierają dokładne instrukcje, jak również nazwy oraz proporcje użytych chemicznych substancji, pozwalające odtworzyć „magiczne sztuczki” kucharzy. Dla szukających inspiracji i pragnących wprowadzić swoje gotowanie na wyższy poziom czekają takie ciekawostki jak: cytrynowa chmurka, zupa pomidorowa w formie spaghetti czy molekularne koktajle.