Miasteczko restauracyjne na Mokotowie

  • 1

Na warszawskim osiedlu Eko-Park przy Polu Mokotowskim powstało wyjątkowe miasteczko restauracyjne. To prawdziwa oaza spokoju - idealna na spotkanie rodzinne, wypady z przyjaciółmi lub rozmowy biznesowe.

         
ocena: 4/5 głosów: 4
Miasteczko restauracyjne na Mokotowie
Czy można mieszkać w oazie zieleni a jednocześnie korzystać z uroków wielkomiejskiego życia? Okazuje się, że tak. Taką możliwość dostali mieszkańcy warszawskiego osiedla Eko-Park przy Polu Mokotowskim.

Właśnie tam powstało prawdziwe restauracyjne miasteczko - kilkanaście punktów gastronomicznych, w tym restauracje, kawiarnia dla mam z dziećmi, lokale dla fanów sportu oraz sklep i bistro ze zdrową żywnością.

         organic corner

Rodzinny obiad

Weekendy sprzyjają spędzaniu czasu w gronie rodziny. W słoneczny dzień warto wybrać się na spacer po Polu Mokotowskim, a następnie zjeść obiad w pobliskiej restauracji. Jednym z chętnie uczęszczanych miejsc jest Izumi Sushi (ul. Biały Kamień 4), która już w 2010 roku otrzymała tytuł najlepszej polskiej restauracji sushi na I Ogólnopolskim Festiwalu Sushi i do dziś cieszy się doskonałą opinią wśród amatorów japońskich przysmaków.

Od poniedziałku do piątku to topowe miejsce spotkań biznesowych, natomiast w weekendy przyciąga rodziny z dziećmi. "Mamy dla naszych małych klientów specjalną kartę dań, kącik zabaw, w niedzielę opiekę animatorek, a przy sprzyjającej pogodzie zapraszamy na plac zabaw przed restauracją" – mówi pracownik restauracji Hubert Ćwiek.

          restauracja Maciejka
   
Z kolei miłośnicy kuchni polskiej mogą wybrać się do nowo otwartej restauracji Maciejka (ul. Chodkiewicza 3/U2). W menu znajdą m.in. pierogi w różnych odsłonach: w wersji na słodko lub wytrawnej, gotowane, smażone, a także z pieca. Klienci chwalą także domowy rosół z makaronem czy placki ziemniaczane z gulaszem wołowym.

Dla mam i dzieci

Każda mama wychodząc na spacer ze swoją pociechą chętnie wpadnie na chwilę do przytulnej kawiarenki, gdzie dziecko spotka inne maluchy, a ona sama będzie mogła spokojnie porozmawiać z przyjaciółką. Jak mówi właścicielka kawiarni Peek-a-boo Cafe & Bistro (ul. Chodkiewicza 7), Katarzyna Zaradkiewicz, taka jest właśnie historia powstania jej lokalu: "Często umawiałam się na wspólne spacery z dziećmi z moją przyjaciółką, która podobnie jak ja mieszkała na osiedlu Eko-Park. Brakowało nam miejsca, gdzie mogłybyśmy wypić kawę, obserwując jak nasze maluchy razem się bawią. I tak z inicjatywy dwóch mam, powstało miejsce, które świetnie trafiło w potrzeby mieszkańców osiedla, wśród których połowa to właśnie rodziny z dziećmi."

         Peek-a-boo Cafe

Wieczór z przyjaciółmi

Miło jest spotkać się przyjaciółmi w klimatycznym miejscu, przy dobrym jedzeniu i lampce wina, jednak w tygodniu niełatwo wygospodarować na to czas. Dużo łatwiej, gdy sympatyczne lokale znajdują się tuż pod domem. To właśnie dzięki nim na osiedlu Eko-Park kwitnie życie towarzyskie. Miłośnicy dobrego jedzenia z grilla znają i doceniają lokal z kuchnią portugalską - Grill & Co (ul. Żaryna 2B). Głównie męska część mieszkańców osiedla, ale nie tylko, chętnie pojawia się tutaj przy okazji transmisji meczowych, by w gronie przyjaciół przeżywać sportowe emocje. \

        grill & co

Ciekawym miejscem na mapie osiedla jest także Wine Corner (ul. Biały Kamień 5 lok.U2), gdzie można degustować i kupić wino, czy wziąć udział w warsztatach Szkoły Wina Winicjatywy. Do ulubionych spotkań należą np. „Dni Otwartej Butelki”. "Wine Corner to miejsce, gdzie czeka starannie wyselekcjonowana przez nas oferta win włoskich oraz produkty wybrane przez naszych przyjaciół. Z dużą przyjemnością integrujemy mieszkańców osiedla Eko-Park poprzez cykliczne urządzanie degustacji oraz wspieranie lokalnych inicjatyw" – mówi właścicielka Beata Gawęda.

         wine corner

Z oferty lokali korzystają także okoliczne firmy, dla których wygodnie jest zorganizować biznesowe spotkania nieopodal biura.

Informacje prasowe