Mordercze curry atakuje w Szkocji!

Boleśnie dla niektórych uczestników skończyły się zawody w jedzeniu curry w Edynburgu.

         
ocena: 5/5 głosów: 1
Mordercze curry atakuje w Szkocji!
Wszyscy lubimy jeść, wielu z nas na pewno bardziej niż wszystko inne lubi jeść potrawy kuchni indyjskiej. Trzeba jednak uważać, żeby nie skończyć jak dwóch uczestników konkursu w jedzeniu curry w indyjskiej restauracji w Edynburgu.

Konkurs, który miał na celu zdobycie pieniędzy na rzecz brytyjskich organizacji charytatywnych skończył się boleśnie dla dwóch uczestników, którzy zostali odwiezieni do szpitala.

Jeden z nich, Curie Kim, amerykański student na wymianie w Szkocji, tak opisywał swój stan bo zjedzeniu dwóch i pół misek wyjątkowo ostrej potrawy:

- Nie wiedziałem co się dzieje wokół mnie. Było to bardzo bolesne, czułem się jakby mój żołądek był cięty przy pomocy piły mechanicznej, której ostrze dodatkowo było posmarowane bardzo pikantnym sosem.

Po wyjściu ze szpitala zapowiedział przyprawowy odwyk. Student zajął drugie miejsce w konkursie.

Zwyciężczyni konkursu, kobieta, uratowała swoje zdrowie a może życie (pochłonęła 3 miski potrawy!) poprzez szybkie pozbycie się zawartości żołądka.

Właściciel restauracji żałuje całej sytuacji, dodaje jednak, że udało mu się zebrać ponad tysiąc funtów na rzecz organizacji charytatywnych.