Joga - wszystko o jodze

Jogę praktykują takie gwiazdy jak Madonna czy Sting.

         
ocena: 5/5 głosów: 2
Joga - wszystko o jodze
Joga jest praktykowana od pięciu tysięcy lat. Coraz więcej ludzi ćwiczy jogę i przekonuje się, jak ważne dla zachowania równowagi umysłu jest spędzanie określonej ilości czasu wyłącznie w towarzystwie własnego "ja".Jogę praktykują takie gwiazdy jak Madonna czy Sting. Joga otwiera wolną przestrzeń - tam możesz wyciszyć się z dala od zgiełku codzienności.
Joga to scalanie ciała, ducha i umysłu. To uwalnianie się od napięcia i tłumionych emocji. Oczyszczanie myśli. Łagodzenie bólu w plecach, szyi i ramionach. Doświadczanie głębi spokoju, jasności myślenia i pełnej koncentracji w pracy.

Ćwicz jogę przed snem, o świcie, w domu lub ogrodzie. Nie potrzebujesz do tego specjalnej odzieży, sprzętu ani dużego pomieszczenia. Nie musisz zapisywać się na żaden kurs. Podstawy jogi znajdziesz w książce "Joga - uwolnij ciało i umysł", a resztę odkryjesz samodzielnie.

Najczęściej praktykowanym na Zachodzie rodzajem jogi jest hatha-joga. Opiera się ona na pozycjach, zwanych asanami, technikach oddychania (pranayamy), relaksacji i kontroli zmysłów, praktyce koncentracji oraz medytacji.

Dzięki poradnikowi bez kantów "Joga. Równowaga ciała, umysłu i duszy" poznasz techniki medytacji, sztukę oddychania, ruchy i pozycje jogi, filozofię i historię jogi, style jogi oraz specjalne zalecenia dla kobiet, dzieci i seniorów.
Dzięki jodze uwolnisz umysł i ciało.

Cynthia Worby - jest trenerem jogi. Od dziesięciu lat prowadzi znaną w USA szkołę Bedford Yoga w Nowym Jorku. Przewodniczy Stowarzyszeniu Nauczycieli Jogi hrabstwa Westchester.

Wydawnictwo SEPTEM