Na jakim poziomie pieczenia jesteś? Sprawdź!

  • 2

Ciasto ptysiowe Buddy'ego Valastro największym wyzwaniem na Światowy Dzień Pieczenia! Zobacz listę przepisów według poziomu trudności - od 1 do 100!

         
ocena: 5/5 głosów: 4
Na jakim poziomie pieczenia jesteś? Sprawdź!

Niedziela 19 maja to wielki dzień dla miłośników pieczenia ciast w Polsce i na świecie. W Światowy Dzień Pieczenia zapraszamy wszystkich do wspólnej zabawy: początkujących i mistrzów kuchni, amatorów, blogerów kulinarnych i celebrytów.

W tym roku największym wyzwaniem jest upieczenie zniewalającego, niezwykle skomplikowanego ciasta ptysiowego, które zaproponował Buddy Valastro - amerykańska gwiazda telewizyjna znany również jako „Cake Boss”.W Polsce najpopularniejsze ciasta, które pieczemy w domu to szarlotka, makowiec, piernik świąteczny i sernik. Pomysłodawcy Światowego Dnia Pieczenia, w tym roku zachęcają nas, aby podjąć wyzwanie i zmierzyć się z trudniejszymi ciastami niż dotychczas.

Na Światowy Dzień Pieczenia przygotowana została lista 100 przepisów, z której każdy może wybrać odpowiedni dla siebie, od poziomu 1 dla początkujących do poziomu 100 dla mistrzów kulinarnych.

Na liście 100 przepisów dostępnej na stronie internetowej www.swiatowydzienpieczenia.pl, każdy znajdzie dla siebie wyzwanie, począwszy od upieczenia zwykłej babki do wypieku, który dotychczas zrobił jedynie Buddy Valastro - światowej sławy szef kuchni z pomocą sztabu asystentów. Przepis na ciasto ptysiowe został przygotowany przez jego ojca na „godziny wiedeńskie” organizowane podczas wesel w Ameryce.Lista 100 przepisów została stworzona specjalnie na Światowy Dzień Pieczenia w 2013 roku przez ambasadorów odważnego pieczenia z całego świata – amatorów, profesjonalistów, blogerów kulinarnych i celebrytów. 10 ambasadorek pochodzi z Polski.

Na liście 100 przepisów znajduje się oprócz ciasta Buddy'ego także tarta z melasą zaproponowana przez Lisę Faulkner, zwyciężczynię angielskiego MasterChef a także czekoladowe bezowe brownie - przepis Mirandy Gore Browne, finalistki The Great British Bake Off.

To będzie wspaniały dzień, czekamy na masowe zaangażowanie Polaków we wspólne pieczenie 19 maja, dzielenie się przepisami, rezultatami swojej pracy, zdjęciami, filmami i historiami z pieczenia. Nie zapominajcie także jeść i delektować się pysznymi rezultatami waszej pracy. Mamy nadzieję, że Polacy podejmą wyzwanie, będą piec odważnie, osiągną niesamowite rezultaty!

Zapraszamy na www.swiatowydzienpieczenia.pl >>>