Na popołudniową przekąskę - Orzechy!

Spadek koncentracji? Znużenie w pracy? Senność i chęć przekąszenia czegoś, co doda energii? Zamiast kolejnego słodkiego batonika wybierz zdrowe orzeszki Felix, które odmienią Twoje popołudnie!

         
ocena: 4/5 głosów: 3
Na popołudniową przekąskę - Orzechy!
fot. Edipresse / Fotolia
Popołudnie z Felixem

Popołudnie to ulubiona pora dnia większości Polaków. To czas, gdy powoli kończymy pracę i biegniemy robić, to na co naprawdę mamy ochotę. Często jednak ostatnie dwie godziny za biurkiem niemiłosiernie się dłużą a spadek koncentracji uniemożliwia ukończenie zaplanowanych zadań na czas.

Co zrobić, by poprawić koncentrację i usprawnić pracę? Odpowiedź jest wbrew pozorom prosta – należy jeść orzechy, a idealnie pyszne rozwiązanie to Popołudnie z Felixem.

Między godziną 13.30 a 15.30 organizm większości z nas w naturalny sposób domaga się odpoczynku. Popołudniowa senność i zmęczenie to trudni do pokonania wrogowie efektywnej pracy – sprawiają, że zaplanowane zadania wykonujemy wolniej i zostajemy po godzinach w biurze. Wtedy najczęściej sięgamy po słodkie batony i napoje energetyczne, które dostarczają nam skoku energii, ale nie tylko. Są też zdradliwymi bombami kalorycznymi z dużą dawką składników E-podobnych.

bakaliemigdały

Słodycze, batoniki czy napoje słodzone zawierają znaczne ilości cukrów prostych dostarczających nam energii, która niestety szybko się kończy. Powodują gwałtowny wzrost poziomu glukozy we krwi, po czym poziom ten szybko spada i to poniżej stanu początkowego. Zamiast odczuć poprawę nastroju, jesteśmy jeszcze bardziej zmęczeni i sięgamy po kolejną przekąskę – ostrzega dietetyczka Agata Ziemnicka-Łaska. Jak więc skutecznie poprawić naszą popołudniową koncentrację i efektywność?

Popołudnie z orzechami

Jedzmy orzechy! Są one świetnym źródłem wartości odżywczych - przede wszystkim witaminy E, witamin 
z grupy B, a także kwasu foliowego. Orzechy ciągle są zbyt rzadkim dodatkiem do naszej diety. Często obawiamy się ich, bo kojarzą nam się z dość kaloryczną przekąską. Tymczasem orzechy to bomby naładowane wartościowymi składnikami odżywiającymi każdą komórkę naszego ciała, wzmacniającymi funkcjonowanie naszego umysłu i poprawiającymi nam humor. To po prostu dobre źródło energii, której świeżej dostawy potrzebujemy szczególnie popołudniami – dodaje Agata Ziemnicka-Łaska.

Najnowsza kampania Popołudnie z Felixem pokazuje, jak skutecznie radzić sobie z popołudniowym spadkiem energii, nie pochłaniając przy tej okazji setek pustych kalorii, konserwantów i sztucznych dodatków. Zawarte w orzechach witaminy i składniki mineralne mają korzystny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu, 
w tym również na pracę mózgu. Poprawiają pamięć i koncentrację, a także dodają energii do dalszej aktywności.
pistacjeorzechy ziemneorzechy nerkowca

Orzeszkowe limeryki

Orzeszki Felix pobudzają również kreatywność i korzystnie wpływają na procesy myślowe. Jak dać upust twórczym myślom? Najlepiej pisząc limeryki, które są doskonałą gimnastyką dla umysłu! Potwierdza to Michał Rusinek - mistrz limeryków, autor i tłumacz kilkudziesięciu książek dla dzieci i dorosłych, a obecnie także juror konkursu na limeryki Popołudnie z Felixem.

Tworzenie limeryków to świetne ćwiczenie kreatywności. Wymyślenie wierszyka o układzie rymów aabba, najlepiej także zawierającego nazwę miejscowości, to nie lada wyzwanie i trening intelektu. Inwencja, pomysłowość i poczucie humoru są tu wysoce wskazane – mówi Michał Rusinek. Specjalnie dla marki Felix Michał Rusinek stworzył limeryk opisujący zbawienne działanie orzeszków w chwilach spadku formy:

Kiedy energii czujesz spadek
i
kiedy dość masz czekoladek

orzeszki Felix żwawo chrup,

a choćbyś nawet był jak trup,

wnet znajdziesz siły na lambadę!

Dla wszystkich, którzy również poczuli twórcze ożywienie po przekąszeniu smakołyków Felix, na stronie www.felixpolska.pl w zakładce Popołudnie z Felixem ruszył właśnie niebanalny konkurs na orzeszkowe limeryki inspirowane produktami marki.

Te najlepsze, oceniane przez samego Michała Rusinka, zostaną nagrodzone kreatywnymi upominkami m.in. książką jurora pt. „Limeryki i inne wariacje”, która na rynku ukaże się już we wrześniu. Wyróżnione zostaną również pomysłowe zdjęcia na Instagramie, przedstawiające Popołudnie z Felixem i oznaczone hashtagiem z hasłem kampanii. Przypływ twórczej energii będzie można też wykorzystać do zmierzenia się z grą, będącą jednocześnie motywującym ćwiczeniem umysłowym, którą znajdziemy na stronie felixpolska.pl.

Informacje prasowe