Na zaburzenia przemiany materii

Zaburzenia przemiany materii, objawiające się długotrwałymi zaparciami, to problem dotykający wielu osób, które nie mają czasu zadbać o prawidłową dietę czy aktywność fizyczną.

         
ocena: 2/5 głosów: 2
Na zaburzenia przemiany materii
Zaburzenia przemiany materii, objawiające się długotrwałymi zaparciami, to problem dotykający wielu osób, które żyjąc w ciągłym pośpiechu, nie mają czasu zadbać o prawidłową dietę czy aktywność fizyczną. Problemy związane z zaparciami powstają także często na tle emocjonalnym, przy stresie lub w czasie podróży.

Statystycznie, co trzecia kobieta i co piąty mężczyzna cierpi na zaparcia. Jest to dotkliwy problem, utrudniający codzienne funkcjonowanie i negatywnie wpływający na ogólny komfort życia - przy zaparciach pokarm może zalegać w jelitach do 13 dni. W konsekwencji, następuje wchłanianie toksyn do organizmu i rozwija się toksemia ogólnoustrojowa, objawiająca się zmęczeniem, bólem głowy, alergią, osłabieniem, wzdęciami i hemoroidami.

Leczenie zaparć powinno się zawsze rozpoczynać od zmiany diety na bogato-resztkową i zmiany stylu życia. Przy braku efektów, należy zastosować odpowiedni środek przeczyszczający, który pomoże uregulować zaburzoną pracę jelit i przywróci ich naturalne funkcjonowanie.

Najczęściej stosowane preparaty można podzielić na trzy grupy
•zmiękczające (włókna celulozowe, gumy roślinne, czynniki zwilżające)
•kontaktowe (pobudzające ruchy perystaltyczne jelit np.: senes, aloes, kruszyna)
•osmotyczne (zwiększające ilość wody w jelicie np.: tamaryndowiec)

FRUCTOLAX to suma działania trzech grup środków przeczyszczających i znacznie mniejsze ryzyko wystąpienia działań ubocznych.

Fructolax w sposób skuteczny a zarazem łagodny reguluje wypróżnienia, pobudza jelita do prawidłowego funkcjonowania i odbudowuje naturalną florę bakteryjną jelit. Nie zawiera senesu, dzięki czemu może być stosowany przez dłuższy czas bez obawy uzależnienia i innych niekorzystnych działań ubocznych. Preparat składa się przede wszystkim z suszonych owoców, dzięki czemu, oprócz skutecznego, ale zarazem delikatnego działania, wyróżnia się przyjemnym smakiem.

Skład Fructolaxu:

PASTA FIGOWA
Działanie zmiękczające
Łacińska nazwa: Ficus carica L.
Rodzina: Moraceae
Użyta część: owoc
Działanie: figi zmiękczają oraz rozpulchniają pokarm nagromadzony w jelicie; są bogatym źródłem błonnika pokarmowego, który jest niezbędny jako balast ułatwiający przesuwanie niestrawionego pożywienia w przewodzie pokarmowym.

PUREE Z DAKTYLI
Działanie zmiękczające
Łacińska nazwa: Phoenix dactylifera
Rodzina: Palmate
Użyta część: owoc
Działanie: chłoną wodę z przewodu pokarmowego i zwiększają objętość treści jelitowej oraz pobudzają motorykę jelit. Daktyle są naturalnym źródłem błonnika, sacharozy (do 70%) oraz wody.

RABARBAR
Działanie kontaktowe
Łacińska nazwa: Rheum rhaponticum
Rodzina: Polygonaceae
Użyta część: łodyga
Działanie: Pobudza wytwarzanie śluzu, który chroni ścianki jelita przed uszkodzeniem oraz usprawnia ruchy perystaltyczne. FRUCTOLAX zawiera tylko specjalnie spreparowane nadziemne części tej rośliny, dzięki czemu zredukowane zostały antrachinony, których nadmierna ilość mogłaby podrażnić jelito grube.

PULPA Z TAMARYNDOWCA
Działanie osmotyczne
Łacińska nazwa: Tamarindus indica
Rodzina: Fabaceae
Użyta część: owoc
Działanie: czyli zwiększa ilość wody w jelicie. Dzięki temu zgromadzony w jelicie pokarm nabiera pulchności, zwiększa się masa treści jelitowej i łagodnie przechodzi przez przewód pokarmowy.

LACTOBACTERIE
Działanie osmotyczne
Lactobacillus acidophilus, Bifidobacterium bifidum
Działanie: odbudowują fizjologiczną florę jelitową w przewodzie pokarmowym, dzięki czemu mogą prawidłowo przebiegać procesy trawienia oraz synteza witamin (K, B12, biotyny, tiaminy, kwasu foliowego) w jelitach.

Jedna kostka zawiera 1,15g błonnika, który jest niezbędny jako balast ułatwiający wydalanie niestrawionych resztek pokarmu. Preparat, dzięki swojej postaci, jest bardzo wygodny w użyciu, idealny również podczas podróży. Ponadto, Fructolax to jedyny środek regulujący wypróżnienia, który wzbogacono o bakterie kwasu mlekowego.

Działanie poszczególnych sładników preparatu:
•tamaryndowiec, laktoza – wykazują działanie osmotyczne,
•figi, daktyle – działają zmiękczająco,
•rabarbar, glicerol - działają kontaktowo, ale rabarbar zwiększa jednocześnie wydzielanie śluzu przez komórki ściany jelita, co ma działanie ochronne.
•laktobakterie- wyrównują zaburzoną równowagę

Preparat może być stosowany doraźnie oraz przy długotrwałej kuracji. Mogą go stosować dzieci od 12 roku życia. Kobiety w ciąży i matki karmiące mogą przyjmować go po konsultacji lekarskiej. Kurację należy rozpocząć od 1 kostki, najlepiej przyjmować przed snem. Kostkę popić dużą szklanką wody lub ziołowej herbaty. W razie potrzeby można zwiększyć dawkę do 1 kostki.

Dostępne opakowanie: 12 kostek x 10g
Cena: 20 PLN
Fructolax można nabyć w aptekach oraz sklepach ze zdrową żywnością oraz zielarskich.