Nigella Lawson i Tony Bourdain razem...

  • 2

...w jednym programie! The Taste (Smak) wystartował w amerykańskiej stacji ABC. Widzieliśmy!

         
ocena: 4/5 głosów: 3
Nigella Lawson i Tony Bourdain razem...
O co chodzi w The Taste?

Zasady wydają się być proste, a na pierwszy rzut oka show jest połączeniem modnych ostatnio programów o gotowaniu z tymi nakierowanymi na poszukiwanie talentów.

W zamyśle liczyć się ma tylko smak. Czterech jurorów wybiera spośród uczestników (zarówno amatorów jak i profesjonalistów) swoje czteroosobowe drużyny. Każda osoba z drużyny będzie następnie serwowała jurorom swoje potrawy (podawane w sposób „na jeden kęs”) z tym, że żaden z jurorów nie będzie wiedział, czy je właśnie potrawę swojego podopiecznego czy nie – może w ten sposób wyeliminować kogoś ze swojej drużyny!

Między Nigellą a Tonym

Na razie stacja ABC wyemitowała pierwszy odcinek programu, w którym duży nacisk położony został na skład jury. I właśnie jury wydaje się być siłą tego programu, pierwszy raz chyba w jednym show mamy dwie tak bardzo popularne postaci kulinarnych celebrytów, znane z programów emitowanych też w Polsce i licznych książek.

Mowa oczywiście o bogini domowej kuchni - Nigelli Lawson i rockandrollowym podróżniku i kucharzu – Anthonym Bourdain. Ta dwójka tworzy praktycznie program i nadaje mu dynamikę, a do pomocy w jury mają francuskiego szefa kuchni – Ludo Lefebvre'a i amerykańskiego restauratora – Briana Malarkeya.