Nowa kategoria promowana - dania wegańskie

  • 15

Ogłaszamy nową kategorie promowaną - przez ponad miesiąc, od 6 stycznia do 12 lutego dodatkowo punktujemy przepisy na dania dla wegan.

         
ocena: 5/5 głosów: 3
Nowa kategoria promowana - dania wegańskie
Wegetarianizm, a co za tym idzie również weganizm staje się coraz bardziej popularny. To nie tylko sposób zamanifestowania swojego stanowiska w obronie zwierząt, lecz także sposób na życie. A ponieważ ważną jego częścią było i jest gotowanie - nierzadko poszukujemy przepisów na dania wegańskie. O ile sam wegetarianizm wydaje się być "łatwy", to już weganizm niejednemu nastręcza problemów.

Weganie nie tylko nie jedzą mięsa, ale też wykluczają ze swojej diety wszelkie produkty pochodzenia zwierzęcego. Dlatego w przepisach wegańskich nie może znaleźć się nabiał czy jajka - chociaż przy ich pozyskaniu żadne zwierzę nie zostało pozbawione życia. Konsekwentni weganie nie stosują kosmetyków, które były testowane na zwierzętach, ani nie ubierają się w futra i skórki zwierzęce. Są tacy, którzy głośno chwalą kuchnię wegańską jako sposób na długowieczność

Dlatego - jeśli wiesz już na czym polega weganizm - stwórz przepis i zaznacz kategorię "wegańskie". Kategorię znajdziesz w dziale "Diety". Co ważne - dodatkowo punktowane będą tylko przepisy ze zdjęciem.
Dodanie wartościowego przepisu opatrzonego zdjęciami to także prosta droga do uzyskania miana superprzepisu, a co za tym idzie - dodatkowych punktów.

Dodając swój przepis na potrawę dla wegan można oczywiście zaznaczać kategorie dodatkowe - odpowiednie rodzajowi przepisu, a więc sałatki, desery, zupy i inne.

Pamiętajcie, że vege nie są dodatki takie jak barwniki, zagęszczacze czy konserwanty. Pokażmy, że kuchnia wegańska jest nie tylko przyjazna środowisku i zamieszkującym je zwierzętom, lecz także tym, którzy żyją wedle jej przykazań.

Dzięki rozbudowaniu działu z przepisami wegańskimi na pewno niejedną osobę, która chociażby gości czasem na obiedzie wegan wybawimy z opresji.

Wsród wszystkich przepisów dodanych do kategorii "wegańskie" wybierzemy najlepsze, które nagrodzimy książkami-niespodziankami.

Zapraszamy do pichcenia :)