Ocet - ekologiczny środek czyszczący

  • 2

Ekologiczne i tani sposób na domowe porządki, ocet może być pomocny.

         
ocena: 1/5 głosów: 1
Ocet - ekologiczny środek czyszczący
Jak wiemy z coraz liczniejszych programów/ artykułów o tematyce eko, ocet można wykorzystywać nie tylko jako element w przygotowywaniu potraw, ale również jako świetny środek czyszczący.

1.Jeśli mamy problem z uciążliwym kamieniem w muszli klozetowej wystarczy usunąć z niej zalegającą wodę i zalać muszlę całą butelką octu (najlepiej zostawić ją na noc), a następnie wyczyścić szczotką.

2.Ocet w połączeniu z sodą oczyszczoną może być świetnym środkiem udrażniającym rury. Wystarczy wsypać do odpływy kilka łyżek sody, a następnie zalać je ok. szklanką octu. Po wykonaniu tej czynność wystarczy jeszcze przelać zlew wrzątkiem i odpływ będzie drożny.

3.Ocet może również służyć jako środek do odklejenia starych nalepek, np. z lodówki. W tym celu należy namoczyć naklejkę, następnie delikatnie ją zadrzeć przy pomocy np. linijki. Miejsce po naklejce przetrzeć namoczoną w occie ściereczką i gotowe.

4.Ostatnim wykorzystaniem octu jest oczyszczanie termosu z osadu po herbacie. Wystarczy wlać do niego roztwór octu i wody, zakręcić termos i potrząsnąć. Następnie dokładnie wypłukać termos wrzątkiem. (do tego sprawdzi się również kwasek cytrynowy).