Ocet jabłkowy lepszy od zwykłego?

  • 3

Dopiero niedawno dowiedziałam się o tym, że ocet jabłkowy jest o wiele lepszy od zwykłego. Od razu postanowiłam się nim zainteresować i jak najwięcej o nim dowiedzieć, żeby móc napisać do portalu. Jestem niezwykle zszokowana! Zapraszam do poznania mojego nowego przyjaciela.

         
ocena: 4/5 głosów: 3
Ocet jabłkowy lepszy od zwykłego?
fot. Fotolia
Ocet jabłkowy to ocet wytwarzany z jabłek. Znajduje swoje zastosowanie jako przyprawa do potraw lub dodatek. Używany jest także jako konserwant. Jednak nadmierne jego stosowanie może być szkodliwe.

Powstaje w wyniku fermentacji skórek jabłkowych. Zawiera wiele bakterii kwasu mlekowego, który jest pożyteczny dla jelit i żołądka bakterii. Warto wiedzieć, że te bakterie zapewniają niezbędną dla zdrowia równowagę między pożytecznymi, a szkodliwymi drobnoustrojami. Zakłócenie ich grozi chorobą.

Nasz ocet dostarcza takie same substancje, jak te, które są zawarte w jabłku. Chodzi tu między innymi o wapń, siarkę, krzem, fluor, potas. Zawiera bardzo dużo witamin, np.: A, B1, B2, B6, C, E, P.

Podmiana octu spirytusowego na ocet jabłkowy jest bardzo dobrym krokiem do zdrowszego życia. Pomaga on m. in. na bezsenność, kamicę nerkową czy zaparcia. Wystarczy, że w połowie szklanki wody rozmieszamy 2 łyżki octu i łyżeczkę miodu. Warto go pić co rano. Można także stosować masaż ciała z jego użyciem. Jak? Po prostu szczotkę zamaczamy w occie i smarujemy swoje ciało. W ten sposób likwidujemy ropne wypryski, a także cellulit, który jest udręką wielu z nas. Nadaje także jędrność zwiotczałej skóry, która staje się jedwabista i nawilżona. Zawarta w occie jabłkowym pektyna poprawia proces trawienia, stan naczyń krwionośnych, a także obniża cholesterol, zapobiega nadciśnieniu oraz pomaga w przyśpieszeniu metabolizmu.

Jak sami widzicie, zastosowanie octu jabłkowego jest na pewno dobre i zastąpienie nim octu spirytusowego może wyjść nam na zdrowie! Ja na pewno to zrobię, kiedy tylko buteleczka mojego octu spirytusowego się skończy.