Ocet - magiczny środek na wszystko

  • 1

Ocet, to dosłownie magiczny środek. Ma tak szerokie zastosowanie, że jest dosłownie do wszystkiego. Zobacz, jak go wykorzystywać, zmniejszyć wydatki i ułatwić sobie życie.

         
ocena: 4/5 głosów: 5
Ocet - magiczny środek na wszystko
fot. Fotolia
To aż niemożliwe, że w dzisiejszych czasach, kiedy w sklepach znajdujemy specyfiki dosłownie na każdy problem, okazuje się, że w zasięgu ręki jest środek na wszystko. Właściwości octu wykorzystywane były od dawien dawna, bo kiedyś, to był jedyny środek, zarówno dezynfekujący, jak i leczniczy. Brzmi to dość niewiarygodnie, ale rzeczywiście tak było.

Ocet w kuchni:
Ocet jest dodatkiem do wielu potraw. Poprawia ich smak, nadaje wyrazisty charakter. Używany do marynat, dzięki właściwościom konserwującym. Galareta zdecydowanie nie smakuje tak dobrze bez octu jak z nim.

Ocet w sprzątaniu:
Doskonale usuwa kamień, nawet z trudno dostępnych miejsc. Ma właściwości dezynfekujące i czyszczące. Dzięki niemu, wybielimy toaletę i inne sanitariaty. Wyczyścimy i zdezynfekujemy lodówkę, mikrofalówkę i inne sprzęty domowe.

Ocet w lecznictwie:
Jest niezastąpiony przy stłuczeniach, opuchliznach i ukąszeniach. Pomocny także przy usuwaniu drzazg czy kurzajek.

Ocet w kosmetyce:
Kąpiele z dodatkiem octu, oczyszczają pory i dezynfekują skórę, reguluje także pracę gruczołów łojowych, w tym także na skórze głowy. Pomocny przy leczeniu trądziku i wszelkiego rodzaju wyprysków.

Ocet w praniu:
Ocet ma właściwości wybielające, doskonale się sprawdzi w przypadku skarpet i białych koszulek. Z kolorami i delikatnymi tkaninami, należy zachować szczególną ostrożność. Doskonale sobie radzi ze śladami po długopisie.

Ocet poza domem:
Ocet ma właściwości odmrażające i w zimę jest niezastąpionym środkiem do odszronienia szyb w samochodzie, czy zamków. Można go także dolać do spryskiwacza. Przydaje się także przy tępieniu mrówek i innych insektów. Wystarczy, że polejemy nim miejsca, gdzie się zagnieździły. Pomoże także zachować ładny wygląd kostki brukowej, zapobiega brzydko wyglądającym chwastom i mchom.