Przysmaki, które odmładzają

  • 3

Antyoksydanty, minerały i witaminy - to elementy które sprawiają, że nasza skóra jest w dobrej kondycji, ciało sprężyste a umysł rześki i kreatywny. Sprawdźcie gdzie możemy znaleźć ich najwięcej.

         
ocena: 4/5 głosów: 6
Przysmaki, które odmładzają
fot. Fotolia

Specjalnie dla Was zorganizowaliśmy listę produktów, które opóźniają procesy starzenia. Zapraszamy do wnikliwego zapoznania się ze zgromadzonym materiałem.

Produkty, które odmładzają duszę i ciało

Ryby, zwłaszcza dorsz, cieszą się dużą zawartością nienasyconych kwasów tłuszczowych, a te z kolei pozytywnie wpływają na kondycję naszej skóry i układu kostnego. Jest to także nieoceniony składnik wzmacniający odporność organizmu ludzkiego. Równie cenne dla zachowania młodości i urody jest mięso łososia.

Warzywa, a w szczególności brokuły to cenne źródło antyoksydantów, które wzmacniają wytrzymałość tkanek. Inne przykład warzywa młodości to marchew, która spożywana na surowo zadba o piękne włosy i gęstość skóry. W diecie osób pielęgnujących młodość nie powinno także zabraknąć świeżego szpinaku. W każdej postaci zawiera on sporo żelaza, który pozytywnie wpłynie na naszą sprawność.

Za odmładzające produkty spożywcze uważa się także orzechy oraz otręby. Te pierwsze to skarbnica witaminy E oraz kwasów omega 3. Orzechy włoskie albo laskowe to świetny pomysł na popołudniową przekąskę. Otręby natomiast dostarczają witamin z grupy A, które odpowiadają za dobry stan skóry, nie zapominajmy zatem o nich przygotowując swoje śniadanie.

W menu osób, które poprzez dobrze zbilansowaną dietę pragną odjąć sobie kilku lat powinna się znaleźć także oliwa z oliwek. To najzdrowsza opcja na urozmaicenie sałatki.

Soki wyciskane, zwłaszcza te z warzyw, również pozytywnie wpłyną na wizualny odbiór naszej cery - dostarczają bowiem niezbędnych witamin oraz cennego błonnika.

Czy dieta młodości jest droga?

Odmładzające jedzenie nie musi być droższe od tego, które spożywamy na co dzień. Wystarczy racjonalnie podejść do kolekcjonowania zawartości koszyka w sklepie by cieszyć się mniejszą ilością zmarszczek.

Jesteście skuszeni? Lubicie takie kulinarne ciekawostki?

Polecamy: Eliksir młodości na talerzu >>>