Odżywka do rzęs zrobiona własnoręcznie

  • 2

Dłuższe i gęstsze rzęsy? Chyba każda kobieta o takich marzy. Zamiast wydawać mnóstwo pieniędzy na odżywki na porost rzęs, można zrobić taką samemu. Wyjdzie zdecydowanie taniej, a efekt będzie podobny :)

         
ocena: 5/5 głosów: 3
Odżywka do rzęs zrobiona własnoręcznie
fot. Fotolia

Do sporządzenia odżywki, dzięki której nasze rzęsy będą mocniejsze i dłuższe, wystarczy zakupić olejek rycynowy, wyciąg z aloesu i witaminę E w płynie. Wszystkie składniki dostępne są chociażby na allegro lub w aptekach. Do małej buteleczki albo nawet słoiczka wlewamy jedną miarkę olejku rycynowego, jedną miarkę wyciągu z aloesu i dwie miarki witaminy E. Nie polecam wciskać płynu do opakowania po tuszu do rzęs, ponieważ konsystencja jest gęsta i nie ma możliwości wyciśnięcia jej do opakowania, przez które ledwo przechodzi szczoteczka od tuszu. 

Ilość miarek zależy oczywiście od tego, ile chcecie uzyskać odżywki. Na 10 ml olejku rycynowego, 10 ml wyciągu z aloesu, 20 ml witaminy E i w efekcie całe 40 ml odżywki :). Całość dokładnie mieszamy i nakładamy na rzęsy, najlepiej za pomocą starej szczoteczki od tuszu do rzęs, dokładnie umytej, tak jakbyśmy malowały rzęsy. Odżywki nie może być zbyt dużo, żeby nie wpłynęła do oczu. Należy ją nakładać codziennie tuż przed snem. Cieniutkim pędzelkiem można również domową odżywkę nakładać tuż nad rzęsami tak, jakbyśmy malowały górne kreski na powiece. 

Domowa odżywka jest przede wszystkim zdrowa i nie powoduje skutków ubocznych, jak to jest możliwe po innych odżywkach, po których efekt być może jest szybszy i bardziej widoczny, ale substancje używane do tych odżywek mogą być szkodliwe dla naszego wzroku. Ponadto po odstawieniu niektórych odżywek rzęsy słabną jeszcze bardziej, niż przed stosowaniem jakiejkolwiek odżywki.
Po tej efekt jest widoczny już po 2 - 3 tygodniach :) 


Zapoznajcie się z rewolucyjnymi odżywkami do rzęs >>>