Pasztety Podlaskie Drosed

  • 3

Pasztet Podlaski Drosedu jest najszybciej znikającym ze sklepowych półek pasztetem. Każdego dnia, co sekundę sprzedawany jest jeden Pasztet Podlaski.

         
ocena: 1/5 głosów: 2
Pasztety Podlaskie Drosed
O tradycji i smaku

Pasztet Podlaski został wprowadzony na rynek w 1977 roku. Wyróżnia się delikatnym smakiem, niską zawartością tłuszczu, łatwo się smaruje, nie zawiera konserwantów. Dostępny jest w kilku smakach
i gramaturach. Pierwsze lata funkcjonowania Podlaskiego to smak tradycyjny, dostępny w puszce. Lata 90. przynoszą zmianę – pojawia się lekkie, aluminiowe opakowanie (tzw. kubek), po 2000 roku nowe smaki – pasztety: z pieprzem, pomidorowy, paprykowy, pieczarkowy. Obecnie największą popularnością poza smakiem naturalnym cieszy się smak pomidorowy, tuż za nim plasuje się papryka i pieczarka, na dalszych pozycjach są pieprz i czosnek.

1 Podlaski x 1 sekundę

Marka Drosed Podlaski jest najpopularniejszą marką pasztetów w Polsce. Co sekundę sprzedawany jest jeden Podlaski! Nasi rodacy nadal najchętniej kupują tradycyjny smak, ale coraz częściej wprowadzają do swojego jadłospisu nowe smaki. Nowa tendencja, która rysuje się na polskim rynku, to wzrost zainteresowania pasztetami w kubkach.
Pasztety są hitem lata. Niezmiennie, od ponad 30 lat, Podlaskie towarzyszą Polakom w wakacyjnych wyprawach. Cenimy je za smak, wygodę użycia w każdych, nawet ekstremalnych warunkach, oraz brak konserwantów i bezpieczny, własny surowiec. Pokolenia dzisiejszych 40.-50. latków pamiętają Podlaski z obozów harcerskich, rejsów po Mazurach, czy biwakowania na polach namiotowych. Dla nich marka Drosed przywołuje wspomnienia młodości. Również młodzież chętnie sięga po Podlaski, delektując się różnorodnymi smakami.

Gama Podlaski Drosedu

Pasztet Podlaski z kurcząt istnieje od lat 70. Po 2000 roku został uzupełniony smakami: Pasztet Podlaski z pieprzem, Pasztet Podlaski pomidorowy, Pasztet Podlaski paprykowy , Pasztet Podlaski pieczarkowy i Pasztet Podlaski czosnkowy. Pasztety Drosedu dostępne są zarówno w puszkach (155g i 195g) oraz lekkich aluminiowych kubkach o pojemności 100g i 50g. Ceny detaliczne:
- Pasztet Podlaski w kubku 50g – cena detal. ok. 0,89 zł/szt; poj. 100g – cena detal. ok. 1,39 zł/szt
- Pasztet Podlaski Drosed w puszce 155g – cena detal. ok. 2,19 zł/szt , poj. 195g – ok. 2,49 zł/szt.

Drosed jest liderem w sprzedaży pasztetów w puszkach, posiada ponad 55% udziału w rynku.
Pasztet Podlaski z kurcząt w puszce (155g + 195g) jest numerem 1 wśród Top Produktów w kategorii pasztetów drobiowych w Polsce.
Pasztet Podlaski Drosedu sprzedawany jest w krajach Europy Zachodniej, głównie w Anglii.