Piekarnik wielofunkcyjny Gorenje

Wielofunkcyjny piekarnik B9010E firmy Gorenje melduje gotowość do zadań specjalnych!

         
ocena: 3/5 głosów: 2
Piekarnik wielofunkcyjny Gorenje

Programowanie piekarnika

Urządzenie firmy Gorenje pomoże nam lepiej zaplanować czas. Piekarnik ma wmontowany elektroniczny zegar programujący, dzięki czemu nasze danie będzie przebywać w określonej temperaturze odpowiednią ilość czasu. Wystarczy zaprogramować piekarnik, a zainstalowana w nim termosonda zadba o to, by potrawa wyglądała tak, jak sobie wymarzyliśmy. Mięso będzie chrupiące i delikatne, a ciasta równomiernie wypieczone.

Grillowanie i podgrzewanie

Jedną z funkcji piekarnika marki Gorenje jest możliwość grillowania potraw. Wszystko dzięki infra grzałce umieszczonej w specjalnie wyprofilowanej wnęce sufitu. Piekarnik Gorenje pozwala również na szybkie podgrzanie potraw bez strachu, że potrawa się przypali.

Bezpieczeństwo użytkowania

Piekarnik B9010E zapewnia również specjalne bezpieczeństwo użytkowania. Wyposażony został w potrójnie szklone drzwi tzw. „zimne drzwi” UCD (UltraCoolDoor), powlekane termiczną warstwą odbijającą, co gwarantuje ich optymalną izolację. Dzięki temu rozwiązaniu podczas pieczenia zewnętrzna powierzchnia drzwi piekarnika pozostaje chłodna. Bezpieczeństwo zapewni nam też przełącznik wyłączania grzałek (przy otwarciu drzwi) oraz wentylator chłodzący. Piekarnik ten wyposażony jest także w prowadnice teleskopowe, umożliwiające łatwe wysuwanie blach bez konieczności sięgania ręką do wnętrza gorącego piekarnika.

Czyszczenie piekarnika

Piekarnik B9010E to także prostota sprzątania. System Aqua Clean to świetny pomysł na pozbycie się tłuszczu. Wystarczy wlać do głębokiej blachy pół litra wody, która następnie po wybraniu programu czyszczenia, przez pół godziny podgrzewana jest w temperaturze 50 stopni. Później trzeba tylko wytrzeć ściany miękką szmatką i po zabrudzeniach nie będzie śladu. Także z zewnątrz wyczyszczenie piekarnika nie zajmie nam dużo czasu. Powłoka Eco Clean minimalizuje ilość osadów zbierających się na powierzchni. Kilka ruchów ściereczką i piekarnik wygląda jak nowy.

Nietuzinkowy wygląd

Warto więc zastanowić się,czy piekarnik Gorenje B9010E nie będzie doskonałym prezentem np. pod choinkę dla całej rodziny. Oprócz czysto użytecznych walorów piekarnik, jak wszystkie produkty słoweńskiej firmy, charakteryzuje się też niepowtarzalnym designem. Sensorowy wyświetlacz i staranne, srebrne wykończenie nadają mu bardzo elegancki wygląd. Piekarnik przygotowany jest w wersji do zabudowy i w klasycznej obudowie.

Sugerowana cena detaliczna: 2790 zł.

Piekarnik wielofunkcyjny B9010E marki Gorenje


Sposoby ogrzewania
Górna i dolna grzałka
Infra grzałka
Dolna grzałka z termoobiegiem
Górna grzałka
Dolna grzałka
Infra grzałka i wentylator
Termoobieg
Rozmrażanie
Dolna grzałka i wentylator

Funkcje
Aqua clean
Pionowe odprowadzanie oparów
Wyjmowane szklane drzwi piekarnika
Oświetlenie (x2)

Wyposażenie
Elektroniczny zegar programujący z termosondą
1 ruszt
Głęboka blacha
Płytka blacha
Szklana blacha
Uchwyt do wyjmowania blach
Filtr przeciwtłuszczowy
Kabel przyłączeniowy

Bezpieczeństwo
Potrójne szklone drzwi piekarnika (Ultra cool door)
Przełącznik wyłączenia grzałek (przy otwieraniu drzwi)
Wentylator chłodzący

Charakterystyka techniczna/wymiary
Klasa energetyczna - A
Zużycie - 0,79 kWh (wentylatorowe), 0,87 kWh (konwencjonalne)
Moc przyłączeniowa – prąd 3,4 kWh
Poziom hałasu - 46 dB(A)
Wymiary urządzenia (sz x w x g) - 59,7 × 59,5 × 56,8 cm
Wymiary do zabudowy (sz x w x g) - 56 × 59 × 55 cm
Wymiary w opakowaniu (sz x w x g) - 63,5 × 69,1 × 68 cm