Pomysły na ozdoby świąteczne

  • 1

Chcesz aby Boże Narodzenie było wyjątkowe i niezapomniane? Świąteczne przyozdobienie stołu, krzeseł, choinki czy drzwi pomoże w osiągnięciu tego celu. Zapoznajcie się z najciekawszymi propozycjami na dekoracje. Do dzieła!

         
ocena: 4/5 głosów: 5
Pomysły na ozdoby świąteczne
fot. Fotolia
Okres świąt to wspaniały sposób na rozwijanie artystycznych talentów. Wystarczy kilka inspiracji zaciągniętych z magazynów oraz sporo własnych pomysłów. Przyozdabianie ma na celu podkreślenie wyjątkowości świątecznych dni oraz wprowadzenie radosnej, pełnej ciepła atmosfery. Zapraszając gości, pragniemy by w naszych domach czuli się wyjątkowo, a zarazem swobodnie.

 Dekorowanie domu warto zacząć odpowiednio wcześnie, ponieważ ozdoby nie mogą być wykonywane w pośpiechu i byle jak. Do przyozdabiania domu najlepiej zachęcić wszystkich domowników, święta to przecież czas kiedy mamy spędzać ze sobą jak najwięcej czasu!
Świąteczne stroiki wcale nie muszą być bardzo wymyślne i drogie. Wystarczy trochę inwencji twórczej, kilka błyszczących, efektywnie wyglądających rzeczy, z których przy odrobinie wysiłku stworzymy arcydzieła.

Zobacz pomysły na dekoracje w świątecznej oprawie. Dzięki tym ozdobom tegoroczna Gwiazdka będzie piękna i długo zapamietana. Zapraszamy!

Świąteczny stół

Wigilijny stół, stanowi najważniejszy element Bożego Narodzenia. To przy nim wraz z bliskimi zasiadamy do wieczerzy, śpiewamy kolędy, śmiejemy się i rozmawiamy. Sprawmy by chwilę przy nim spędzone były pełne magii i radości. Niegdyś pierwszorzędną dekoracją był biały obrus, to on stanowił podstawę wszystkich ozdób. Dziś nakrycia stołu dostępne są w różnych odcieniach, bywają elegancko wyszywane lub posiadają świąteczne nadruki. Na wigilijnym stole pięknie prezentują się  świece, ustawione w centralnej części stołu. Ich światło wytwarza niepowtarzalny nastrój, maluje na twarzach ciepłe refleksy, sprawia, że wnętrze staje się  bezpieczne i przytulne. Do przyozdobienia stołu użyć możemy również gałązek wonnego świerka, komponującego się z zieloną choinką, pomalowanych na złoto lub srebrno szyszek lub pomarańczy z pachnącymi goździkami.

dekoracja stołu dekoracje świąteczne
Zdjęcia: Fotolia

 Aby sztućce wyglądały odświętnie, warto przyozdobić je ładną wstążką lub opaską. Można również zawinąć je w materiałowe serwety złożone w koperty, dodać ozdobniki w postaci jemioły, koronki lub filcu. By rozweselić  jasną zastawę, sztućce można powkładać do malutkich skarpet prezentowych, dostępnych w większości sklepów. Ozdoba ta przypadnie do gustu szczególnie dzieciom.

Własnoręcznie wykonane ozdoby choinkowe

Tradycyjne bombki i światełka doskonale stroją nasze choinki, ale warto także wykonać samodzielne dekoracje. Wspaniałymi, aromatycznymi elementami dekorującymi nasze drzewko będą suszone plastry cytryny, pomarańczy, limonki, jabłek, gruszek oraz laski cynamonu i orzechy. Bożonarodzeniowe drzewko, cudownie prezentuje się także z różnokształtnymi pierniczkami i ciasteczkami, udekorowanymi kolorowymi masami i białym lukrem przypominającym śnieg. Możecie również wykonać łańcuch na choinkę ze śnieżnobiałych bez lub obtoczonych cukrem, kolorowych żelek.

Jak Wam się podobają nasze pomyły na świąteczne ozdoby? Może macie swoje na oryginalną dekoracje? Podzielcie się z nami. Zapraszamy!