Wszyscy czekamy na ten magiczny moment w roku, jakim są święta Bożego Narodzenia. Czas refleksji i zadumy, spędzony w gronie najbliższych pozwala choć na chwilę zapomnieć o pędzie codzienności… Tak przynajmniej powinno być. Niestety w większości przypadków zamiast spokoju - którego wszyscy sobie życzymy - jest to czas poświęcony intensywnej pracy na przygotowania.

Chociaż Boże Narodzenie powinno kojarzyć się przede wszystkim ze zjednoczeniem, pojednaniem z rodziną, myśl o tym, jak wszystko zorganizować wielu osobom spędza sen z powiek. Wystarczy odpowiedni plan działania, który okazuje się kluczem do sukcesu!

Dlatego też w tym dziale zebraliśmy dla Was porady, które pomogą Wam rozwiać wszelkie wątpliwości i pytania, które sobie stawiacie w związku z przedświąteczną gorączką.

Wigilia? W ramach relaksu skupcie się, przypomnijcie sobie i przeczytajcie artykuł na temat tego, co symbolizują wigilijne potrawy. Być może odświeżenie tej wiedzy pomoże wam zdecydować, jakie przygotować potrawy na wigilię. Chcecie w tym roku nieco zmodyfikować menu wigilijne? Dowiedzcie się więc, jakie specjały wpisują się w tradycyjne potrawy wigilijne danego regionu Polski!

Znajdziecie tu również doskonałe przepisy na Boże Narodzenie - pyszne zupy grzybowe, wyraziste barszcze czerwone, rozmaite wersje bigosów czy pierogów; kompoty z suszu i słodkie wypieki również nie są nam obce! Parafrazując - to zaledwie kropla w morzu świątecznych propozycji kulinarnych, w których przychodzimy Ci z pomocą!

Dania wigilijne mają odświętny charakter - to oczywiste. Zależy nam więc na tym, by w pełni ukazać ich wyjątkowość dzięki starannemu przygotowaniu. Świąteczne sałatki, pomysły na podanie śledzia , sprawdzone przepisy na makowce a nawet instrukcja przygotowania domków z piernika pozwolą Ci jeszcze bardziej podkreślić  niezwykłość tego czasu od kulinarnej strony.

Potrawy wigilijne takie jak łazanki, kapusta z grzybami lub grochem, kutia czy najbardziej chyba kojarzony ze świętami karp - mogą przyprawić o zawrót głowy. Odkryj nasze przepisy świąteczne i poczuj radość z przygotowywania wszystkich dań charakterystycznych dla tego okresu w roku! Wigilijne menu dla dzieci albo potrawy świąteczne w wersji „light” nie będą już dla Ciebie żadnym problemem.

Jednak przepisy na wigilię to nie wszystko, co znajdziesz w tym dziale. Mnóstwo podpowiedzi - jak przygotować dekoracje i ozdoby, pomysły jak przystroić wigilijny stół, propozycje prezentów, sposoby na wykorzystanie pozostałości świątecznych dań, a nawet  metody radzenia z przejedzeniem! Zapraszamy!
Jak humanitarnie pozbawić karpia życia?
redakcja redakcja | Platynowy Ekspert | Przepisów: 202, Artykułów: 3448
Boże Narodzenie

Jak humanitarnie pozbawić karpia życia?

Jeśli nie wiesz jak zabić karpia na Wigilię możesz poprosić, by ktoś zrobił to za ciebie lub wybrać mrożonego. Jednak ten jeden raz w roku decydujemy się zwykle na zakup żywej ryby. Tylko co z nią zrobić? Zobacz jak zabić karpia w sposób humanitarny.

Smakowite prezenty DIY – podaruj je bliskim
| Kucharz | Przepisów: 0, Artykułów: 14
Boże Narodzenie

WSPÓŁPRACA REKLAMOWA

Smakowite prezenty DIY – podaruj je bliskim

Święta Bożego Narodzenia to czas spotkań z bliskimi, obdarowywania się prezentami, ale też przepysznego jedzenia. Zapach mandarynek przeplata się z aromatem grzanego wina i wonią świątecznych wypieków. Wraz z marką Kimbino przygotowaliśmy garść inspiracji, dzięki którym przygotujesz wyśmienite ciasta i ciasteczka, bez spędzania długich godzin na zakupach i w kuchni.

Sprawdzone przepisy na karpia w galarecie
  • 1
redakcja redakcja | Platynowy Ekspert | Przepisów: 202, Artykułów: 3448
Boże Narodzenie

Sprawdzone przepisy na karpia w galarecie

Wigilijny karp w galarecie to prawdziwy przysmak. Dzięki zestawieniu ryby z kolorowymi warzywami otrzymujemy niemal artystyczne dzieło. Jeśli nie macie pomysłu na karpia, spójrzcie na sprawdzone przepisy. Zapraszamy!

Makowiec na Święta
  • 4
redakcja redakcja | Platynowy Ekspert | Przepisów: 202, Artykułów: 3448
Boże Narodzenie

Makowiec na Święta

Wilgotny, niebywale smaczny i długo zachowujący świeżość – taki jest właśnie świąteczny makowiec! Czy w Waszym menu jest już miejsce dla tego wigilijnego deseru? Przeczytajcie poniższy artykuł i zainspirujcie się na święta!