Posiłki dla dzieci na każdy dzień

  • 4

Zdrowe żywienie dzieci to nie tylko sztuka kulinarna, choć ta odgrywa niemałą rolę, ale przede wszystkim sztuka nie wychodzenia z siebie.

         
ocena: 5/5 głosów: 2
Posiłki dla dzieci na każdy dzień
Co to oznacza wie każdy rodzić codziennie zgnębiony przytłaczjącą rzeczywistością – ugotować coś szybko nie zawsze znaczy smacznie no i prawie nigdy zdrowo, a do tego wszystkiego musi być jeszcze z pomysłem żeby pociecha w trakcie posiłku nie rzuciła talerzem. Jak więc pogodzić ze sobą te wszystkie zmienne, wpływające na jakość naszej mini kuchni? Czy poddać się bez walki? Czy ślęczeć godzinami nad kuchenką, czy też zostawić dziecko w rękach babci – wiadomo, że ta sobie poradzi? Nic w tych rzeczy, rozwiązanie jest to wiele prostsze i o wiele przyjemniejsze. Należy sięgnąć po genialny wręcz oręż w walce z niepowodzeniami kulinarnymi w kuchni dla najmłodszych – po jedyną i niepowtarzalną książkę kulinarną – „365 smaków dla naszych dzieciaków.”
 
Dla każdego rodzica, któremu zależy na zdrowym, smacznym, kolorowym i jednocześnie szybkim przyrządzaniu posiłków dla swojej pociechy ta pozycja stanie się rodzajem biblii kulinarnej. Kiedy zmęczeni wracamy z pracy i myślimy tylko o tym żeby resztką sił osunąć się na kanapę, wspaniała lektura pozwoli nam z ufością spojrzeć ku przyszłości i wyczarować magiczny posiłek, który zadowoli podniebienie nawet najbardziej wyrafinowanego, wybrednego, kapryśnego i wychudzonego Tadka Niejadka.
 
Wyborną lekturę kulinarną polecam wszystkim rodzicom, którzy mają za sobą szczęśliwy okres karmienia piersią czy też mlekiem modyfikowanym. Doskonałe przepisy na wszystko co pyszne i zdrowe zaspokoją potrzeby żywieniowe dzieci już od 4 miesiąca. Dodatkowo, książka zawiera mnóstwo praktycznych porad, dotyczących zdrowego żywienia, które mogą zostać zaadaptowane w codziennej kuchni, ze zdrowiem dla całej rodziny. Dowiemy się z niej czym zastąpić proszek do pieczenia albo szklankę bitej śmietany z zachowaniem takiego samego, choć zdrowszego efektu końcowego. Szybko
i pomysłowo przyrządzimy wyjątkowe dania dla niemowląt i dzieci starszych: napoje, pieczywo, śniadania, zupy, ciasteczka i wiele, wiele innych potraw.
 
Strudzeni rycerze dziecięcej kuchni nie poddawajcie się tak łatwo! Sięgnijcie po oręż i stańcie do walki! Zwyciestwo macie zgotowane w 365 smakach!

„365 smaków dla naszych dzieciaków”
Autorki: Sheila Ellison, Judith Gray
Wydawnictwo W.A.B.

Anka