Gotujmy.pl poleca: Smak miodu

  • 2

Książka smakowita i kusząca jak miód oraz zmysłowa jak polane miodem ciało... Smak miodu rozpala emocje i wyobraźnię... Gotujmy.pl poleca: Smak miodu!

         
ocena: 4/5 głosów: 5
Gotujmy.pl poleca: Smak miodu
Czy jest coś bardziej zmysłowego niż smak miodu na ciele kochanka? Chyba tylko księgi rozkoszy, zbierane przez główną bohaterkę "Smaku miodu".

Smak miodu to głośna książka syryjskiej pisarki. Oficjalnie wyklęta w większości krajów arabskich, bije rekordy popularności w rankingach sprzedaży. I nic dziwnego. Bo rozpala emocje. I wyobraźnię.

Jedni zbierają książki kucharskie, inni szukają starych map, ja mam swoje hobby – księgi rozkoszy pisze narratorka powieści.
Zna na pamięć niemal wszystkie traktaty. Recytowała je Myślicielowi, gdy rozpalona wślizgiwała się do jego łóżka. Ale nigdy nie odważyła się o nich napisać. Do czasu gdy dyrektor Biblioteki Uniwersyteckiej w Paryżu, w której pracowała, zaproponował jej przygotowanie referatu o starych arabskich księgach erotycznych na konferencję w Nowym Jorku. Wyjeżdża do Tunisu, by zanurzyć się w arabskim świecie. W zapachach, smakach, głosach. I w języku. Słucha opowieści kobiet. Cytuje erotyczne traktaty sprzed wieków. Wspomina licznych kochanków. Bo to także praca o niej.

Smak miodu to piękna, subtelna i mocna opowieść. Z ogniem pożądania zalewającym stronice. Ze zmysłowymi tajemnicami skrywanymi pod czarczafem. Z zapomnianymi słowami starych mistrzów ars amandi. I choć to arabski jest językiem seksu, po polsku brzmią one równie elektryzująco.

Wydawnictwo WAB

Książka objęta patronatem Gotujmy.pl poleca.