WSPÓŁPRACA REKLAMOWA

Postaw na naturalne wsparcie, odkryj moc błonnika

W zabieganej codzienności bardzo często zapominamy o tym, jak ważne jest, by zadbać o nasze zdrowie i by wspierać się w naturalny sposób. Szukając przyczyny zaparć czy problemów z utratą wagi, często zapominamy, że jedną z przyczyn jest brak odpowiedniej ilości błonnika w naszej codziennej diecie – bez niego nasz organizm ma niezwykle utrudnioną pracę.

         
ocena: 0/5 głosów: 0
Postaw na naturalne wsparcie, odkryj moc błonnika
fot. Mat. prasowe

Jeden nawyk, wiele korzyści

Błonnik nie tylko wspomaga trawienie, podnosi uczucie sytości po posiłku, dzięki czemu jemy mniejsze ilości, ale także pomaga usuwać toksyny z organizmu (1). Do tego błonnik rozpuszczalny (pektyny, gumy i śluzy zawarte w niektórych owocach, warzywach i nasionach) przeciwdziała biegunkom (2). Wyrobienie sobie nawyku dodawania błonnika do przygotowywanych potraw, a co za tym idzie regularne spożywanie, przyniesie nam wiele prozdrowotnych korzyści. To jedna mała zmiana, którą warto wprowadzić w każdej kuchni.

Wybierz najlepszy błonnik bioQlinar

Kupując błonnik, warto wybrać produkt czysty i o najwyższej jakości. W przypadku błonnika bioQlinar, do wyboru mamy 4 rodzaje: jabłkowy, gryczany, z czarnego bzu oraz aroniowy. Każdy z nich jest produktem wytworzonym z najwyższą starannością z naturalnych wytłoków ekologicznych. Tak przygotowany błonnik nie jest wyczuwalny na języku i może być dodawany do rozmaitych potraw. 
 
Możemy go wykorzystywać w naszej kuchni jako dodatek do pysznej i zdrowszej panierki, jako środek, który doda puszystości wybranym potrawom czy też jako niskokaloryczny zagęstnik do dżemów, zacierek, sosów i kremów. Błonnik BIO jest doskonały także do usztywnienia dżemów, marmolad i kremów czy wydłużenia okresu świeżości wypieków – możliwości jest naprawdę wiele.

 
By przekonać się, jak łatwe i przyjemne może być stosowanie błonnika w czasie gotowania, warto zajrzeć na stronę www.bioqlinar.pl/bio, na której można zobaczyć filmiki z przepisami na bogate w błonnik i proste do wykonania dania. Przepisy te przygotował kucharz i ambasador marki – Sebastian Gołębiewski, który udowadnia, jak smacznie można wykorzystać błonnik BIO w kuchni. 
 
Nie czekaj i wypróbuj błonniki BIO już dziś!



Współpraca reklamowa 
 
1. EFSA Journal 2010;8(10):1735, EFSA Panel on Dietetic Products, Nutrition and Allergies (NDA), European Food Safety Authority (EFSA), Parma, Italy, s. 16.
2.  H. Ciborowska, A. Rudnicka, Dietetyka. Żywienie zdrowego i chorego człowieka, Wydawnictwo PZWL, Warszawa 2012.