Premiera filmu Soul kitchen w Kulturze!

Od 6 stycznia zapraszamy do kina KULTURA na premierowe pokazy filmu!

         
ocena: 3/5 głosów: 2
Premiera filmu Soul kitchen w  Kulturze!
„Soul kitchen” to pulsującą pozytywną energią i przebojową muzyką komedia o miłości, przyjaźni i życiu ze smakiem. Film wyreżyserowany przez Fatiha Akina twórcę głośnego „Głową w mur” (Złoty Niedźwiedź MFF w Berlinie).

Reżyser Fatiha Akin zaprasza nas do niewielkiej knajpy na przedmieściach Hamburga, by w rytm najlepszych soulowych przebojów zaserwować multikulturowy rozweselający koktajl miłości, przyjaźni i egzotycznych potraw. A wszystko to w myśl zasady „życie to coś, co przytrafia Ci się wówczas, gdy jesteś zajęty czynieniem planów na przyszłość”.

Zinos (Adam Bousdoukos), właściciel podupadającej restauracji Soul Kitchen, zostaje nieoczekiwanie porzucony przez dziewczynę. Podłamany sercowym niepowodzeniem, zaniedbuje lokal, dając wolną rękę pracownikom. W knajpie zaczyna panować radosna anarchia. Kucharz gotuje to, co zawsze chciał gotować. DJ porywa ludzi do tańca między posiłkami, a awangardowi artyści urządzają performance za performance’em. Ku zaskoczeniu Zinosa, lokal zyskuje wielką popularność wśród mieszkańców Hamburga.

„Soul Kitchen” otrzymał Nagrodę Specjalną Jury oraz Nagrodę Jury Młodzieżowego na MFF w Wenecji w 2009 roku. Ponad to był nominowany do Europejskiej Nagrody Filmowej 2010 dla najlepszego filmu oraz do Niemieckich Nagród Filmowych 2010 w kategoriach: najlepszy film i najlepszy montaż. „Soul Kitchen” znalazł się też w prestiżowym zestawieniu pięciu najlepszych europejskich produkcji roku według amerykańskich krytyków i historyków filmu zrzeszonych w National Board.

Ścieżka dźwiękowa filmu to niezwykle energetyczna mieszanka funky (Kool & The Gang, Quincy Jones, Mongo Santamaria), R&B (Sam Cooke, Ruth Brown), hamburskiego hip hopu i electro, rocka oraz greckiego folku. Ozdobą soundtracku jest niewątpliwie utwór „Das Letzte Hemd” Hansa Albersa - jednego z największych i najbardziej popularnych niemieckich śpiewaków lat 30. i 40.

Soul kitchen

Reżyseria: Fatih Akin,
Scenariusz: Fatih Akin, Adam Bousdoukos,
Dystrybutor: Kino Świat
Niemcy, 2009, komedia, 99 min


Ponadto w Kulturze:
Tetro
Reżyseria: Francis Ford Coppola,
Scenariusz: Francis Ford Coppola
Dystrybutor: Gutek Film
Hiszpania, Włochy, USA, Argentyna, 2009, dramat, 127 min
Królestwo zwierząt
Reżyseria: David Michod,
Scenariusz: David Michod,
Dystrybutor: Hagi
Australia, 2009, dramat/kryminał, 112 min.

Kobiety bez mężczyzn
Reżyseria: Shirin Neshat,
Scenariusz: Shirin Neshat
Dystrybutor: Against Gravity
Austria, Francja, Niemcy, 2009, dramat, 95 min.
Essential Killing
Reżyseria: Jerzy Skolimowski,
Scenariusz: Ewa Piaskowska, Jerzy Skolimowski,

Zapraszamy do Kina Kultura!
Warszawa ul. Krakowskie Przedmieście 21/23
Rezerwacje: (22) 826 33 35
www.kinokultura.pl