Produkty z wytwórni Polskie Jadło

Grupa Kościuszko Polskie Jadło uruchomiła w Czechowicach-Dziedzicach wytwórnię produktów mącznych, wyrobów garmażeryjnych i produktów gotowych.

         
ocena: 3/5 głosów: 1
Produkty z wytwórni Polskie Jadło
Nowoczesna wytwórnia zlokalizowana przy trasie szybkiego ruchu Warszawa-Cieszyn rozpoczęła produkcję wyrobów garmażeryjnych, produktów mącznych, w tym pierogów oraz produktów gotowych na potrzeby własne i segmentu horeca po zakończeniu rozruchu technologicznego, tj. w połowie lipca br. Produkcja przeznaczona będzie do zaopatrywania klientów z województw dolno- i górnośląskiego oraz Krakowa i Polski Wschodniej. Docelowe zdolności produkcyjne wytwórni to 2 mln sztuk pierogów i 60–80 ton innych wyrobów, w tym dań gotowych, miesięcznie.

„Własna wytwórnia jest inwestycją kluczową dla naszej działalności operatorsko-franczyzowej. Umożliwia nie tylko optymalne prowadzenie logistyki zaopatrzenia, ale co równie ważne, o ile nie ważniejsze - ma bezpośredni wpływ na utrzymanie stałej wysokiej jakości naszej produktów oraz jej powtarzalności w każdym punkcie sprzedaży. System ten jest adresowany dla segmentu naszych pierogarni i lanczowisk jak również klientów segmentu gastronomicznego takich jak bary, restauracje i kawiarnie. W Gościńcach i Restauracjach Premium nasze produkty przygotowywane są i będą na bieżąco w tradycyjny sposób.” – powiedział Jan Kościuszko, Prezes Zarządu Grupy Kościuszko Polskie Jadło.

Wytwórnia w Czechowicach-Dziedzicach zlokalizowana jest w obiekcie o łącznej powierzchni 1200 metrów, gdzie od grudnia 2008 r. prowadzona jest także działalność gastronomiczna pod nazwą Gościniec Polskie Jadło. Lokal jest jednym z dwóch działających obecnie Gościńców, inspirowanych zabudową charakterystyczną dla młyna wodnego. Atrakcją Gościńca w Czechowicach-Dziedzicach są dwa opalane drewnem piece, używane do wypieku wiejskich chlebów oraz piec otwarty, w którym na oczach gości przygotowywane są mięsa, placki ziemniaczane i podpłomyki.