Do przyrządzenia wypieku można użyć świeżych owoców bądź tych z puszki. Na początku należy upiec biszkopt. Zamiast mleka krowiego do surowej masy warto wlać mleczko kokosowe. Na gotowe, ostudzone ciasto wykłada się krem budyniowy zmiksowany z kawałkami ananasa oraz syropem ananasowym (z puszki). Placek ananasowiec doskonale smakuje oprószony wiórkami kokosowymi i udekorowany bitą śmietaną.
Ananasowiec

Ananasowiec

Ananasowiec to delikatne, słodkie i orzeźwiające ciasto, doskonałe na rodzinne przyjęcia oraz spotkania z przyjaciółmi. Do jego przygotowania potrzeba: jajek, cukru, mąki, ananasa w zalewie, budyniu waniliowego, masła, wiórek kokosowych i soku z cytryny. Ciasto świetnie wygląda posypane cynamonem i gałką muszkatołową. Budyń jeszcze lepiej smakuje, gdy gotowany jest na soku z odsączonych ananasów.

Kokosanki w czekoladzie

Kokosanki w czekoladzie

Kokosanki w czekoladzie to mięciutkie ciastka zrobione z biszkoptu, oblane polewą i otoczone wiórkami kokosowymi. Tradycyjne ciasto wykonuje się mąki pszennej, jajek, proszku do pieczenia, cukru i oleju. Wymieszaną masę wylewa się do formy i piecze w piekarniku, aż biszkopt się zarumieni. Ostudzone ciasto biszkoptowe kroi się na równe części, najlepiej w kwadraty, a potem moczy w słodkiej polewie i obtacza wiórkami. Polewę można zrobić z kakao, mlekiem, masłem i cukrem lub rozpuścić ulubioną czekoladą gorzką albo mleczną.

Masa kokosowa

Masa kokosowa

Kokos to jeden z bardziej lubianych dodatków do deserów. Robimy z niego masę kokosową do tortów, kokosanki i rozmaite placki. Do wypieków wykorzystujemy zarówno wiórki, jak i mleko kokosowe. Pierwsze dodajemy do kremów do ciast, wzbogacając ich smak i aromat. Z kolei mleczko kokosowe stanowi dobry zamiennik dla mleka krowiego w rozmaitych wypiekach. Ciasto z kokosem to świetna alternatywa dla tradycyjnego tortu – przykładowo Raffaello prezentuje się równie pięknie a jego smak potrafi oszołomić!

Ciasto z kokosem

Ciasto z kokosem

Ciasta z kokosem można robić na bazie sera, owoców, czekolady lub budyniu. Placek z kokosem najwygodniej wykonać przy użyciu wiórków kokosowych. Cukier waniliowy nada ciastu dodatkowy aromat. Sernik z brzoskwiniami można urozmaicić, dodając do przepisu wysuszony miąższ kokosa. Masę kokosową najwygodniej nałożyć na twarożek połączony z brzoskwiniami. Wiórki kokosowe po upieczeniu w piekarniku zrobią się chrupkie. Ciasto z jabłkami i kokosem robi się jak tradycyjną szarlotkę, z tą różnicą, że do deseru dokłada się dodatkową warstwę masy kokosowej. Egzotyczny smak owocu można łączyć z czekoladą, makiem lub budyniem. Ciasto czekoladowe z kokosem wykonuje się na kakaowym biszkopcie. Placek zalewa się budyniowo-kokosową masą i do całości dodaje polewę czekoladową.

Krem kokosowy

Krem kokosowy

Krem kokosowy do drinków i herbatników można przygotować w 15 minut. Wystarczą wiórki kokosowe, cukier lub miód i blender. Krem kokosowy do tortu i ciasta prócz wiórek może zawierać mleko, mleczko kokosowe, białą czekoladę, budyń, serek mascarpone, masło, margarynę, żółtka jaj, a nawet odrobinę alkoholu, np. malibu. Krem kokosowy z mascarpone jest bardzo delikatny i rozpływa się w ustach, a zaprawiony alkoholem – nabiera wyrazistości. Pysznie smakuje zwłaszcza w cieście rafaello.

Budyń kokosowy

Budyń kokosowy

Budyń kokosowy przygotowuje się z mleka krowiego, mleka kokosowego, mąki ziemniaczanej oraz wiórków kokosowych. Można również użyć gotowej mieszanki ze sklepu. Budyń ma delikatny smak i jest sycący. Doskonale sprawdzi się jako poobiedni deser lub lekka przekąska do pracy. Do budyniu można dodać również owoce, syrop malinowy oraz polewę czekoladową.

Kokosanki

Kokosanki

Kokosanki, inaczej nazywane kokoskami lub ciasteczkami kokosowymi, przygotowuje się z białek i cukru ubitych na sztywną pianę. Dodaje się do nich wiórki kokosowe, a następnie z powstałej masy formuje ciasteczka. Kokosanki piecze się w piekarniku – powinny stać się rumiane. Kokoski można przygotować także z biszkoptu, który kroi się na kawałki, moczy w polewie czekoladowej, po czym obtacza w wiórkach kokosowych.

Sernik z ananasem

Sernik z ananasem

Sernik z ananasem na kruchym cieście to idealna propozycja na popołudniowy deser. Przygotowuje się go na bazie mąki, kakao, proszku do pieczenia, cukru pudru, cukru waniliowego, jajek, miękkiego masła, trzykrotnie mielonego sera, oleju i owoców (w tym przypadku ananasów). Ze składników zagniata się ciasto oraz wyrabia masę serową. Sernik z ananasem piecze się w piekarniku nagrzanym do 180 stopni Celsjusza przez godzinę. Przed wyciągnięciem warto sprawdzić patyczkiem, czy ciasto jest suche.

Polecane przepisy do kategorii Ciasto ananasowo kokosowe

Znaleźliśmy 16 przepisów w kategorii Ciasto ananasowo kokosowe