Jeśli dotychczas nie mieliście okazji spróbować
mięsa przepiórczego, najwyższa pora nadrobić zaległości! Niestety wciąż ten gatunek drobiu nie pojawia się zbyt często na rodzimych stołach, zaś w restauracjach zaliczany jest do
wykwintnych dań!
Co ciekawe, według starożytnych wierzeń
mięsu przepiórczemu przypisywano cudowną moc uzdrawiającą! W Egipcie serwowane było kapłanom, zajadali się nim bogaci Egipcjanie a także budowniczowie dobrze znanych nam piramid.
Delikatne, o jasnoróżowym kolorze, mięso przepiórki jest nie tylko
chude i bogate w witaminy, ale przede wszystkim bardzo smaczne! Przypomina kurczaka, choć posiada od niego intensywniejszy zapach.
Przepiórkę można przygotowywać na wiele różnych sposobów:
piec, gotować, dusić, faszerować (owocami, mięsem, ziołami a nawet owocami). Idealnie nadaje się do przygotowania różnorodnych
zup, rosołu czy potrawki.
Jedyną wadą przepiórki jest… jej wielkość. Przygotowując ją w wersji pieczonej należy uwzględnić przynajmniej jedną sztukę
drobiu na osobę. Warto skosztować również
przepiórczych jajek, których smak różni się od jaj kurzych. Ich wartość odżywcza również przewyższa popularnie stosowane w polskich kuchniach jaja.
Jajecznica z jaj przepiórczych
Jako kurze odpowiada 3-4 jajkom przepiórczym. Aby zrobić jajecznicę, należy odpowiednią ilość jajek
rozbić do miski lub kubka. Na patelni rozgrzewa się olej lub masło, przelewa do niej rozbite jajka i miesza drewnianą łyżką. Jajecznica z jajek przepiórczych jest gotowa w niecałą minutę. Śniadanie można doprawić solą, pieprzem lub ulubionymi ziołami.
Zainspirujcie się naszymi przepisami na to drobiowe mięso! Odkrywajcie nowe smaki i receptury - z pewnością będziecie usatysfakcjonowani. Zapraszamy!