Kaczka na trzy sposoby

  • 8

Poznaj przepisy na piersi z kaczki, zupy na mięsie z kaczki oraz kaczkę faszerowaną.

         
ocena: 4/5 głosów: 4
Kaczka na trzy sposoby

Kaczka to idealne mięso na świąteczny obiad. Z kaczki można wykorzystać prawie wszystko. Kaczkę można gotować, smażyć, dusić oraz faszerować. Przedstawiamy ciekawe przepisy, w których głównym składnikiem jest kaczka.
 

Polacy zaczynają doceniać walory smakowe kaczki. Jej popularność rośnie z roku na rok i coraz częściej gości ona na naszych stołach. Niestety kaczka jest droższa od swoich odwiecznych konkurentach - kur, dlatego też nie jest przygotowywana tak często jak proponują dietetycy. 
 

Dziś zbieramy Wasze przepisy na kaczkę i podpowiemy jakie smaczne potrawy można z niej zrobić.

 
 

I. Potrawy z kaczych piersi
 

    


Jeśli lubicie potrawy z nutką ostrości to zachęcamy do spróbowania Piersi z kaczki z ostrą wyściółką, czyli papryczkami pepperoni. Przepis na kaczkę podaje evita0007jaNina poleca Pierś kaczki z sosem borówkowym. -Natka- prezentuje przepis na Gulasz kaczy z warzywami.  Natomiast Smakowita zachęca do zrobienia Bitek z piersi kaczki w sosie własnym. Netka oczywiście poleca przepis na Piersi z kaczki w śliwkowym sosie.

 
 

II. Zupy z kaczki

    


Sarenka robi Krupnik na piersiach z kaczki. Cherrycola zachęca do przygotowania domowego rosołu z kaczki i indyka z dodatkiem kurzych żołądków oraz wątróbki. Pacpaw poleca przepis na szybki, tradycyjny i rozgrzewający Rosół z kaczki. Ilonar2301 proponuje nam Zupę ogórkową na kaczce. Bahus zaprasza na Czarninę.III. Kaczka faszerowana
 

  


Pan Kuchmistrz przesyła przepis na Kaczkę z żurawinami. Na naszej liście nie może zabraknąć Kaczki z jabłkami - przepis poleca p.jola1 oraz tradycyjnej Kaczki faszerowanej. Przepis podaje zewa.